У ГПУ заявили про намір повернути в Україну $30 млн Павла Лазаренка, виявлених у Литві

У ГПУ заявили про намір повернути в Україну $30 млн Павла Лазаренка, виявлених у Литві
У банку в Литві виявили рахунок Павла Лазаренка на $30 млн

У Генпрокуратурі України заявили, що працюють над поверненням в Україну 30 млн дол колишнього прем’єр-міністра Павла Лазаренка, заморожених в одному з литовських банків. Про це повідомив заступник генпрокурора Євген Єнін на своїй сторінці у Facebook.

«Зазначені гроші є частиною тих 280 млн дол, які заарештовані на підставі клопотань американської Феміди в п’яти юрисдикціях світу», – написав він.

За словами Єніна, зараз цивільний процес «уряд США проти Лазаренка» перейшов у свою фінальну стадію.

«Успіх цього процесу, що триває в США, значною мірою залежить від зусиль Генпрокуратури України. Саме українські слідчі володіють унікальними доказами злочинної діяльності Павла Лазаренка та його спільників, зокрема є конкретні схеми виведення брудних грошей за кордон, банківські рахунки, проводки, бенефіціари тощо. У взаємодії з американськими партнерами в листопаді та грудні 2016 року в Києві було забезпечено допити важливих свідків по справі Лазаренка, включно з колишніми прем’єрами, віце-прем’єрами та членами уряду України», – зазначив заступник генпрокурора.

У разі позитивного рішення американського суду Україна почне процес повернення цих активів у разі позитивного рішення американського суду, заявив Єнін. За його словами, рішення суду очікується уже у цьому році.

Зазначимо, литовські журналісти із видання 15min.lt у базі даних Міжнародного проекту журналістських розслідувань корупції та організованої злочинності (OCCRP) знайшли інформацію про рахунок Павла Лазаренка в литовському банку SEB на 30 млн дол, які литовські суди протягом останніх 17 років заморожують.

У OCCRP повідомили, що рахунок на 30 млн дол у колишньому литовському банку Hermis належав ліквідованому банку Лазаренка European Federal Credit Bank, а литовське відділення банку SEB у 2000 році придбало банк Hermis разом із цим рахунком.

Нагадаємо, паралельно з судом над Павлом Лазаренком в Каліфорнії, в американській столиці в 2004 році було розпочато процес конфіскації його майна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук