У Китаї арештовано 20 осіб після публікації листа-заклику до голови КНР піти у відставку

СвітЛюбко Петренко, 25 березня 20161610
У Китаї арештовано 20 осіб після публікації листа-заклику до голови КНР піти у відставку
Сі Цзіньпін

У Китаї були арештовані 20 осіб після публікації листа із закликом до генерального секретаря ЦК Комуністичної партії Китаю і водночас голови КНР Сі Цзіньпіня піти у відставку – повідомило радіо BBC.

Анонімний лист було опубліковано тиждень тому на сайті Wujie News, який, як вважається, контролюється китайською владою. Хоча його досить оперативно видалили, копію листа можна знайти в інтернеті.

«Дорогий товаришу Сі Цзіньпіне, ми є вірними членами Комуністичної партії. Ми пишемо цього листа, щоб попросити Вас піти з усіх посад в партії і в керівництві країни», – йдеться в зверненні.

З публікацією листа пов'язують затримання відомого китайського публіциста Цзя Цзя. За словами його друзів, він всього лише зателефонував головному редактору Wujie News, щоб дізнатися більше про лист, який він побачив на сайті.

Кореспондентові  BBC вдалося поспілкуватися зі співробітником видання, який побажав залишитися неназваним. За його словами, окрім Цзя Цзя було затримано ще 16 осіб. Серед них – шестеро співробітників сайту, в тому числі один з керівників і один з редакторів, а також 10 осіб, які працюють на пов'язану зі сайтом технологічну компанію.

Водночас відомий китайський дисидент, котрий мешкає в США, розповів BBC, що в зв'язку з цим листом у Китаї були арештовані три члени його родини.

Лист звинувачує Сі Цзіньпіна в зосередженні всієї влади в своїх руках. Також автори послання звертають увагу на серйозні прорахунки китайського лідера в дипломатії і економіці. Йому теж закидають запровадження ще жорсткіших обмежень у царині свободи слова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук