У Луцьку виник скандал через поїздку місцевих активістів до Росії на «Форум Переможців»

Під час відвідин РФ одна з лучанок публічно заявила, що в «Україні панують хаос і беззаконня»

Делегація України, зокрема з представниками Волині, у російському Брянську

У Луцьку виник скандал через поїздку п’ятьох місцевих громадських діячів до РФ на форум, напередодні російського Дні перемоги. Місцеві ЗМІ зазначають, що волиняни, які були у Росії, пов’язані із партією УКРОП та місцевим проросійським рухом.

Як пише сайт ВолиньPost, «Форум Переможців» у російському місті Брянськ відбувся наприкінці квітня та був присвячений річниці перемоги і 75-річчю звільнення Брянщини від німецько-фашистських загарбників.

З Волині на форум поїхали голова Волинської обласної організації ветеранів України Олександр Булавін, член виконавчого комітету Луцька та голова правління одного з міських ОСББ Валерій Корпач, голова організації «Російський культурний центр» Ольга Саган, голова організації «Авіалюбителів» Ілля Сметанін, екс-прес-секретар громадського формування «Варта порядку» та голова громадської ради при Волинській ОДА Олександр Волянюк.

«Волинь24» зазначає, що деякі з лучан, які їздили на «Форум переможців» у Брянськ, мають стосунок до політичної партії УКРОП.

Зокрема, Волянюк відомий у Луцьку як очільник громадської ради при голові Волинської ОДА та член політичної партії УКРОП. У 2015 році він балотувався від цієї політичної сили у депутати Луцької міської ради.

Як зазначає ЗМІ, голова Волинської обласної організації ветеранів України Олександр Булавін є наближеним до голови ОДА та члена президії партії УКРОП Ігоря Палиці.

Член виконавчого комітету Луцька та голова правління Валерій Корпач теж є наближеним до УКРОПу. Повідомляється, що у виконкомі Луцька про це політична сила заявляла відкрито. Бо саме депутат від фракції політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Петро Бойко запропонував включити до складу виконавчого комітету Луцької міської ради Корпача.

Голова організації «Російський культурний центр» Ольга Саган відома у місці своєї прорадянською та проросійською позицією. Під час форуму у Брянську дала інтерв’ю місцевому радіо, в якому заявила, що в Україні панують хаос і беззаконня. Окрім того, 2017 року СБУ підозрювало Ольгу Саган у співпраці зі спецслужбами РФ.

Волиняни у складі української делегації на території країни-агресора, ілюстрація з сайту «Волинь24»

Через поїздку волинян до РФ у місті здійнявся скандал. Зокрема, Валерія Корпача після мандрівки до Брянська виключили зі складу луцького міського виконавчого комітету.

Згодом члени делегації лучан, які їздили на «Форум переможців» у Росію заявили, що у такий спосіб хотіли донести українську позицію в умовах інформаційної війни. Відеозвернення оприлюднили у мережі Youtube, текст звернення озвучив член делегації, голова Волинської обласної організації ветеранів України Олександр Булавін.

«Наша мета на цьому форумі була єдина – донести, під час пропагандистської інформаційної війни, українську позицію та бачення подій того непростого періоду. Чого не роблять нині політики. Саме там нам вдалось донести, що воювали не тільки червоні партизани, але й партизани УПА і Поліської Січі, які також зробили вагомий внесок у закінчення війни», – заявив Булавін.

«Волинь24» пише, що Служба безпеки України у Волинській області вивчає матеріали щодо участі лучан у «Форумі переможців» у Брянську. Нині слідчі управління вивчають питання, після чого ухвалять відповідне рішення відповідно до законодавства. Про результати перевірки обіцяють повідомити згодом.

Також мандрівка до РФ стала підставою для обурення з боку політичних опонентів «укропівців», Зокрема, 16 травня народний депутат він «Народного фронту», лучанин Ігор Лапін з трибуни Верховної Ради заявив, що окремі представники УКРОПу ведуть «підривну діяльність нашої держави в інформаційному просторі», та вимагав притягнення до відповідальності Олександра Волянюка.

Коментарів від УКРОПу щодо ситуації наразі немає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук