У Львівському центрі репродуктивного здоров’я щодня приймають до 150 пацієнтів

Головні новини Львова 16.05Ірина Ващишин, 16 травня 2016, 20:47 1559 0
дивіться також

Обстеження у Львівському обласному центрі репродуктивного здоров’я можна зробити безкоштовно незалежно від місця проживання. Минулого тижня у цьому закладі було особливо багато пацієнтів, бо за щорічною акцією в Україні тривали дні планування сім’ї.

Львів’яни Любомира та Олексій з дитиною наразі не поспішають. Але медичне обстеження перед цим вважають за необхідне.

«Я вважаю, що це важливо, тому що будь-які інфекції можуть спровокувати якісь проблеми, це може вплинути на дитину», – зазначила Любомира.

«Якщо люди наважуються на такий важливий крок, то підходять до цього комплексно», – додав чоловік Любомири Олексій.

Саме комплексно і для обох одразу надають необхідні консультації у Львівському центрі репродуктивного здоров’я.

«Це починаючи від таких банальних, здавалось би, речей, як загальний аналіз крові і сечі. Але не кожна людина звернеться за цим в лікувальний заклад. Звичайно, це загальне ультразвукове обстеження і органів малого тазу, і щитоподібної залози, і грудної залози. Звичайно, в чоловіка – це огляд в уролога», – розповіла директор Львівського центру репродуктивного здоров'я Марія Малачинська.

Завдяки плануванню сім’ї вдається зменшувати кількість перерваних вагітностей. Наразі їх найбільше серед жінок від 20 до 34 років.

«Дуже часто молоді жінки обізнані в методах контрацепції. Це дуже важливо для планування вагітності. Це попереджає інфекції, які передаються статевим шляхом. І це, напевно, скорочує фінансові затрати на обстеження, якщо немає цих інфекцій. А в подальшому жінка сама може завагітніти, не використовуючи новітніх технологій», – наголосила акушер-гінеколог Галина Матвійчук.

Проте і майбутньому татові варто не менше подбати про своє здоров’я. «Серйозну шкідливість мають сигарети. Пиво, збільшуючи жіночі гормони в організмі чоловіка, теж негативно впливає на його репродуктивність. На якість сперми погано впливає також підвищена температура – це сауна, гаряча ванна. І синтетика в нижній білизні», – пояснив андролог-сексопатолог Василь Черепанов.

Репродуктивність чоловіка легко можна визначити у лабораторії. «Це спермограма, за якою ми даємо показники і наш лікар уролог-андролог може визначити наявність або відсутність чоловічого безпліддя у конкретного пацієнта», – розповіла завідувач клініки лабораторно-діагностчного відділення Наталія Кузь.

Лабораторне дослідження, за її словами, триває менше години. Як стверджують медики, вагітність треба планувати хоча б за три-чотири місяці наперед. Тоді буде час на можливе лікування. В останні роки пари дедалі частіше приходять на такі репродуктивні обстеження разом.

«І це дуже приємно, тому що у нас якось традиційно давно розглядалось: всі проблеми, що не може завагітніти, не може виносити – все винна жінка. А практика показує, що 50% проблем – це проблеми чоловіка. Тому завжди радо вітаємо візит до лікаря обох», – підсумувала завідувач кафедри акушерства та гінекології Львівського медуніверситету Віра Пирогова.

Щодня у центрі репродуктивного здоров’я буває до півтори сотні пацієнтів. Приймають їх і з Львівщини, і з усього західного регіону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук