У Львові на виставці про «Тіні забутих предків» будуть зустрічі із творцями фільму

Головні новини Львова 29.06Марічка Крижанівська, 29 червня 2016, 18:24 290 0

У Львівський Палац мистецтв із столиці привезли масштабний музейний проект, присвячений фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», який увійшов у сотню найкращого, що зняло людство.

60-ті роки, Париж. До кінотеатрів уже котрий день вишиковуються довжелезні черги. Шалений ажіотаж вперше викликав український фільм «Вогняні коні», у нас відомий під назвою «Тіні забутих предків». Тим часом за залізною завісою творці стрічки Сергій Параджанов, Іван Миколайчук та інші навіть не здогадуються, що світ стоїть на вухах через їхнє кіно.

Тепер, більш, ніж 50 років по тому, київський галерист Павло Гудімов та кінокритик Андрій Алефров презентують у Львівському палаці мистецтв виставку про цей фільм.

«Ми їздили у Криворівню, поспілкувався з гуцулами, які мали стосунок до фільму, поїхав у кіностудію Довженка, зустрівся з Сергієм Якутовичем, сином Георгія Якутовича, який був художником-постановником фільму. І виявляється, що серед тих крихт, які залишилися є матеріали, які ми можемо зібрати в один великий проект», – розповів Павло Гудімов.

На місці знімань, у Криворівні місцеві гуцули до тепер пам'ятають, як брали участь у масових сценах у Сергія Параджанова. Згадують, режисер платив їм по 10 карбованців за день знімань. Гуцули так добре заробили, що набудували собі хати.

Криворівнянка Марія Потяк 11-річною дівчинкою отримала роль у «Тінях» – виглядала нареченого Івана, який сватався до Палагни.

«То я лізла на драбину, мене артисти тримали, аби я  не впала. Я вилазила на середині, ніби, заглядала і кричала: іде, іде! Отаке», – пригадала Марія Потяк.

На виставці публіка вперше побачить розкадрування до фільму, намальовані самим Сергієм Параджановим.

Також із кіностудії Довженка привезли оригінальні костюми з цього кіно.

Із автентичних речей на виставці демонструють старовинне дерев'яне розп'яття, яке дивним чином потрапило у кадр.

«Георгій Якутович, художник фільму взяв на зйомки з собою сина Сергія і от маленький Сергій нудьгував і пішов гуляти, у траві побачив це дивовижне наївне розп'яття, одразу взяв з собою, прийшов на знімальний майданчик, Параджанов побачив, сказав: ану що це таке, давай сюди і  потім в одній із сцені Парадажанов зняв це розп'яття», – розповіла Катерина Носко, співкуратор виставки.
 
На виставці щодня будуть зустрічі із творцями «Тіней», а ще покажуть фільм про фільм.

Виставка – це ще й рефлекції сучасних митців на фільм, аби «Тіні забутих предків» не були забуті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук