У Львові обговорять доступ українців до правосуддя
Завтра, 13 липня, у Львівському Будинку вчених пройде семінар "Доступ до правосуддя для громадян України: проблеми та шляхи їх вирішення", який проводить регіональний громадський фонд "Право і Демократія" в межах реалізації проекту "Моніторинг доступності до суду", реалізованого за фінансової підтримки USAID.
Як повідомили ZAXID.NET в регіональному Фонді "Право і Демократія", на семінарі планується обговорити проблеми, які виникають у громадян України при зверненні до суду, а також матеріально-технічні аспекти забезпечення правосуддя. Серед учасників семінару будуть судді місцевих районних та Апеляційних судів Львова та області, а також представники територіального управління державної судової адміністрації у Львівській області та академії суддів України, адвокати, представники правозахисних організацій тощо.
"Проект "Моніторинг доступності суду" спрямовано на дослідження та виявлення проблем, які виникають у судовій системі України при здійснення правосуддя. Недоліки роботи, які існують у системі українського правосуддя під час перебігу судової реформи, неодноразово стають темою обговорення в європейських інституціях, а швидке їх усунення є однією з обов‘язкових вимог перед Україною з боку Європейського союзу та інших міжнародних організацій. Держава з кожним роком вдосконалює діяльність судів та суддів, однак на нашу думку не завжди така діяльність держави у сфері судової реформи є ефективною та надійною. Скарги громадян України на затягування розгляду справ судами та виконання судових рішень найчастіше стають предметом розгляду справ Європейським судом з прав людини. Так, з початку 2006 р. було винесено цим судом 67 рішень проти держави Україна", - зазначено у повідомленні.
На думку фахівців фонду "Право і Демократія", існує потреба у проведенні широкомасштабного дослідження діяльності судової системи України з метою виявлення основних проблем, що виникають у судочинстві, та розробки рекомендацій по їх усуненню.
Проект є пілотним етапом програми, спрямованої на покращення функціонування судової системи України та її ефективного реформування.