У Львові покажуть портрет міста часів Габсбургів у старовинних гравюрах і постатях львів'ян

СуспільствоМарічка Крижанівська, 13 грудня 2017, 17:29 1091 0

У Національному музеї 15 грудня до дня свого заснування відкриють наймасштабнішу виставку у році. Твори для цієї експозиції зібрали із фондів чотирьох львівських музеїв та бібліотеки імені В. Стефаника.

Це буде розповідь про місто від приходу Австрійської імперії у наші землі і до Весни народів. «Тут ми через твори мистецтва того часу намагаємося розповісти цю історію, щоб дати трошки історичного контексту, трошки через людей, особистостей, які формували місто», – розповідає співавтор виставки Роман Зілінко.

Починають експозицію із портрета засновника Львова князя Лева, намальованого, щоправда, Лукою Долинським уже в австрійські часи. Про ту епоху свідчать числені гравюри.

Кінець XVIII – початок XIX ст. – це був час, коли місто активно розвивалося. «У нас є цікава гравюра, де якраз змальовано, як розбирають давні мури Львова. Бо мури, фортифікаційні укріплення почали розбирати з 1770 року. Далі маємо цілий ряд портретів австрійських імператорів, зокрема Марії Терезії, Йосифа ІІ і Леопольда ІІ, тобто ті правителі, за яких почалися в нас в Галичні реформи», – показує експонати кураторка виставки Оксана Жеплинська.

Частина експозиції присвячена театру у Львові і тим акторам, які виступали на їхніх сценах. Тут портрети співачок, а також театрального мецената Станіслава Скарбека, поета Александра Фредри, сина Моцарта – Франца Ксавера. В іншому залі – портрети, здебільшого, невідомих мешканців Львова.

«Це портрети тих художників, які приїхали до Львова у кінці ще XVIII століття і працювали у Львові. А окрім того були також і місцеві майстри», – пояснює Оксана Жеплинська.

Із цих портретів можна уявити, який одяг був модним серед містян того часу. Побачимо і традиційний ярмарок перед собором Святого Юра.

Усі твори для цієї експозиції зібрали із фондів 4 львівських музеїв та бібліотеки Стефаника. Наразі виставку лише формують, а від п'ятниці, 15 грудня, її вже можна буде оглядати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук