У Львові психотерапевти з України і з-за кордону шукали вихід з конфлікту на Сході

У Львові відбулася чергова конференція психотерапевтів. Попри стандартну роботу, понад 200 лікарів душевних захворювань намагалися знайти вихід із ситуації, яка склалася на Сході України. Українським колегам у цій нелегкій справі допомагали закордонні фахівці.

Так, серед присутніх був Альфред Пріц – чи не найповажніший психіатр у Європі, ректор інституту Зігмунда Фройда у Відні. До Львова відомий професор прилетів, аби допомогти українцям.

«Вирішення конфлікту це завжди – діалог. В Україні його вирішувати потрібно перш за все через порозуміння усіх верств населення Сходу і Заходу. Між собою мають поладнати звичайні люди – лікарі, пекарі, економісти,а потім політики. Потрібно створити комунікаційну платформу, де не буде образ, а лише діалог», – переконаний Альфред Пріц.

Як зазначила психотерапевт із Запоріжжя Анастасія Склярук, «не кожна людина хоче звертатися до психолога, і не кожна людина може в такому середовищі (як зараз у східних областях України, – ред.) до нього звернутися. Тому якісь мобільні групи для роботи з населенням повинні бути організовані там, на гарячих точках».

Українські психотерапевти готові їхати у гарячі точки, насамперед, аби допомогти найбільш вразливим групам населення – жінкам і дітям. Адже з-поміж близько 5 млн населення Луганської та Донецької областей лише незначна частина покинула свої домівки, решта ж щодня ходять на роботу, ведуть дітей до садочків, відтак щодня їхній стрес тільки зростає.

Дві години мозкового штурму – і в психотерапевтів готовий план вирішення конфлікту. Весь його зміст вміщається у кількох реченнях.

«Кожен лікар має виконувати добре свою роботу, кожен, хто пече хліб, має добре пекти хліб і дальше, а те, що зараз відбувається у війні, – то війна проти людської гідності, і тут важливо, аби кожен вмів себе поважати правильно. Ми себе поважаємо, але і росіяни мають вміти правильно поважати себе», – розповів головний лікар Львівської обласної психіатричної лікарні Олександр Фільц.

Своє звернення психіатри надішлють омбудсмену і в Європейський суд з прав людини, а також у всі мас-медіа та на великі підприємства і в державні установи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук