У Львові Шевченко зазвучить у стилі блюз, Франко в R'n'B, а Леся Українка – ф’южн

Головні новини Львова 07.03Марічка Крижанівська, 7 березня 2017, 18:55 722 0
дивіться також

Львівські музиканти пропонують послухати Шевченка у ритмах блюзу, року та R'n'B. Оксана Муха, Олександр Божик, Дмитро Кацал і симфонічний оркестр готують проект «Від Шевченка до Костенко». Цілком нове звучання отримає не лише Кобзар, а й інші класики.

Шевченко у стилі блюз, Франко в R'n'B, блюз-роковий – Антонич та ф’южн Лесі Українки. Львівський композитор, керівник «Дударика» Дмитро Кацал задумав проект «Від Шевченка до Костенко», аби дні народження і смерті Кобзаря не перетворювалися на відбувальщину.

«Думав так: Боже, невже треба було Нігоянові померти, щоб мільйон нас вивчив "Кавказ", хоча б декілька його рядків? Виникла думка, що треба його актуалізувати. Володимир Сивохіп, він буде диригувати проект, запропонував: а давай розширимо спектр Шевченка і передамо його думки устами інших поетів, давай його зробимо широким», – каже композитор, автор проекту Дмитро Кацал.

Так Дмитро Кацал взявся писати музику на вірші різних авторів-класиків. Ще додав твір Богдани Фроляк, а перед тим Бетховена на слова Шевченка. З цього народився проект.

Майже усі твори звучатимуть вперше.

«Ми почули Шевченка в блюзі, ми почули Франка в R'n'B, Антонича в рок-блюзі, а "Місяць яснесенький" Лесі Українки – це взагалі такий імпресіонізм вийшов. Богдана Фроляк написала музику на чудовий вірш Ліни Костенко "Не знаю, чи побачу вас, чи ні". Все решта написав Дмитро Кацал. Я думаю, що варто прийти і почути нове», – розповідає співачка Оксана Муха.

Олександр Божик спеціально для цього концерту написав триптих на вірші Рути Вітер.

«Це буде презентація. І мені сподобалася ця робота, бо я читав вірші і під них народжувалася музика, я її виклав на ноти. І побачив вже з оркестром, що це є класно і мені подобається», – говорить скрипаль Олександр Божик.

Із солістами проект творитимуть симфонічний оркестр філармонії та рок-група «Шевченко Orchestra».

Концерти відбуватимуться 9 і 10 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук