У Львові створили дощовий садок та озеленили бетонну стіну з дірами на вул. Бандери

У Львові створили дощовий садок та озеленили бетонну стіну з дірами на вул. Бандери
Стіна опорядження розташована на розі вулиць Бандери і Чупринки

На вихідних, 16-17 травня, активісти висадили рослини для вертикального озеленення відомої бетонної стіни опорядження на розі вулиць Бандери і Чупринки у Львові, де також створили дощовий садок.

Проект озеленення бетонної стіни з круглими дірами на перетині вул. Бандери та вул. Чупринки розробила львівська ГО «Плато», що займається адаптацією міста до змін клімату. Його подали на громадський бюджет, однак він не набрав достатньої кількості голосів. Попри це автори проекту вирішили реалізувати його власними силами. Проект реалізували завдяки благодійним внескам, його бюджет становить близько 8 тис. грн.


Процес озеленювання та візуалізація як зміниться простір (фото ГО «Плато»)

Активісти висадили саджанці плюща та дівочого винограду, які з часом сприятимуть вертикальному озелененню стіни опорядження для її захисту від перенагрівання та створюватимуть додатковий затінок.

Також провели роботи із створення дощового садка – багаторічної квіткової композиції, рослини в якій завдяки вибудованій багатошаровій дренажній системі збиратимуть та затримуватимуть опади із покрівлі сусіднього будинку. Тепер дощова вода не збиратиметься у калюжу під будинком, підмиваючи його фундамент та підтоплюючи підвал, а потраплятиме до садка завдяки новому подовженому водостоку.

Бетонну стіну на перетині вул. Бандери та вул. Чупринки облаштували у 70-х роках при в’їзді у Радянський район міста (сьогодні Франківський). Зараз стіна перебуває на балансі Галицької районної адміністрації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук