У Львові збільшили список об’єктів місцевої символіки
"З 20 до 51 ми збільшили список об’єктів (назв), які належать до місцевої символіки", - повідомила сьогодні, 15 жовтня, під час громадських слухань проекту ухвали "Про внесення змін до ухвали міської ради від 24 червня 2004 року "Про збір за право використання місцевої символіки"" начальник відділу місцевих податків, тарифів та цін Департаменту економічної політики ЛМР Галина Стадницька-Гірняк.
Відтепер до об’єктів (назв), за використання яких з ціллю отримання прибутку, належатимуть Левандівка, Підзамче, Кайзервальд, Клепарів, Майорівка, Погулянка, Збоїща, Кривчиці, Сихів, Котельники, Білогорща, Скнилів, Замарстинів, Знесіння, Персенківка, давні гравюри Львова, панорама Львова, Національний музей на Драгоманова, 42, Будинок вчених, костел св. Ельжбети (саме така назва фігурує у проекті ухвали), геральдичні леви та леви щитоносці, Стрийський парк (арка на вході), вул. Коперніка, 40а (Палац з брамою), пл. Ринок, 6, пл. Ринок, 4, пл. Ринок, 2, Порохова вежа, комплекс Латинського кафедрального костелу з каплицею Боїмів, костел Домініканів, комплекс Бернардинського монастиря з Глинянською вежею, комплекс Успенської церкви.
Ці об’єкти було внесено до списку за пропозицією управління охорони історичного середовища ЛМР.
В 2006 році за використання символіки місто отримало 246,1 тис. грн, за 9 місяців цього року - 168 тис. грн. Ставка збору залежить від суми чистого доходу від діяльності, пов’язаної з використанням місцевої символіки: до 1 000,0 тис. грн - ставка збору становить 0,1%; від 1 000,0 до 5 000,0 тис. грн - 0,07%; від 5 000,0 до 10 000,0 тис. грн - 0,05%; більше 10 000 тис. грн - 0,03%. Відслідковуватиме ці сплати податкова служба.
"Наприклад, банк "Львів" також платить за використання назви міста. Збір не є високим, його необхідно змінювати", - додала начальник відділу.