У Львові зірковий скрипаль Олег Криса виконає твір, який для нього написав Євген Станкович

Концертом до свого дня народження Криса завершить фестиваль «Віртуози»

Головні новини Львова 09.06Оксана Сенишин, 9 червня 2017, 18:38 646 0

У суботу, 10 червня, у Львівській філармонії урочисто завершиться фестиваль «Віртуози». Свій 75-літній ювілей на сцені концертом відсвяткує українсько-американський скрипаль Олег Криса.

Батько – Олег Криса – солюватиме. Син – Тарас Криса – диригуватиме Симфонічним оркестром філармонії. Зазвучать твори Шумана, Моцарта,Сметана та Станковича. Композитор Євген Федорович спеціально приїхав із Києва, аби послухати перше виконання свого П’ятого скрипкового концерту, який він написав у дарунок скрипалю.

«Твір мені дуже підійшов! Дуже мелодійний, дуже щедрий, дуже емоційний. І дуже філософський», – поділився емоціями скрипаль Олег Криса.

«Олег Криса питав, чи можна було би старий Львів згадати в творі?. Я попробував це в кінці додати. Не знаю, як у мене вийшло. Тому що я у Львові був, коли був молодий і Львів тоді був молодий... Я вчився тут. Ну, побачимо!», – пояснив композитор Євген Станкович.
Скрипаль замовив у композитора цей твір ще рік тому. Однак це не перша посвята Крисі. Наприкінці 1970-их років, коли скрипаль працював ще в Київській консерваторії, Станкович написав йому велику симфонію.

«У цьому сьогоднішньому творі є приховані символи Львова. Це танго. Це більш філософський концерт, що називається «Питання без відповіді». Як у житті воно є: багато питань. А коли ви знайдете відповіді,то ще більше питань з'являється», – пояснив син скрипаля, диригент Симфонічного оркестру філармонії Тарас Криса.

Поки що твір – власність скрипаля.

«Є неписане правило: упродовж року я маю ексклюзивне право на твір. Але потім він належить усім!», – пояснив Олег Криса.

За своє життя Олег Криса досяг великих вершин: він професор Київської та Московської консерваторій, Істменівської музичної школи у Рочестері. Судив чимало міжнародних конкурсів і навіть заснував свій. У Львові. Однак дивує: мовляв, має ще до чого йти.

«Я завжди порівнюю шлях артиста чи якогось митця... Він приближається до якогось рівня і потім той рівень, як горизонт: все далі і далі й кінця цьому немає. Тож мрій у мене багато. Серед усього – покращити свою гру», – підсумував скрипаль-віртуоз Олег Криса.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук