У Москві подали заявку на проведення у вересні чергового «Маршу миру» на підтримку України

СвітРоман Ганкевич, 8 вересня 20143530
У Москві подали заявку на проведення у вересні чергового «Маршу миру» на підтримку України
фото Тиждень
Марш Миру у Москві проти анексії Криму, березень 2014 року

Опозиційні до Путіна сили запланували провести 21 вересня в Москві загальноросійський «Марш миру» проти агресії Росії в Україні.

Про це повідомили на сторінці події у Faсebook.

За словами одного з організаторів Маршу Петра Царькова, заявлена ​​кількість учасників акції складає до 50 тисяч.

«Ми вимагаємо припинення безвідповідальної агресивної політики російської влади. Ця політика не тільки принесла війну на землю України, коштувала життя вже тисячам українців і росіян. На українській землі гинуть і потрапляють у полон військовослужбовці російської армії, в тому числі строкової служби; це вже пряме, не закамуфльоване військове вторгнення, якому немає виправдання», - заявили у своєму маніфесті організатори маршу.

Активісти планують пройти від Пушкінської площі до проспекту Сахарова під гаслами «Ні війні з Україною», «Досить брехати і вбивати».

Подібні акції заплановані також в Єкатеринбурзі, Новосибірську, Барнаулі та інших містах.

Організатори маршу попередили, що «політика Росії веде до наростання фашистських тенденцій, ізоляції Росії в світі, тяжких економічних наслідків, основний тягар яких усім ще доведеться пережити» і заявили що останнім часом всередині Росії, значно зросла кількість політичних репресій з подальшим обмеженням прав і свобод російських громадян.

Зазначимо, у серпні в Москві на Тверській вулиці відбулося кілька одиночних пікетів проти агресії РФ в Україні. Серед організаторів пікету були письменник Віктор Шендерович і головний редактор «Щоденного журналу» Олександр Риклін. Шістьох активістів після акції затримали співробітники російської поліції.

Відомо також, що минулого тижня на сайті «Новой газеты» була опублікована Заява Конгресу інтелігенції проти війни, самоізоляції Росії та реставрації тоталітаризму.

Конгрес інтелігенції вимагає від президента Росії негайно припинити агресію проти України; від російської влади – розслідувати випадки насильства і залякування цивільних осіб – учасників антивоєнного руху; від керівництва федеральних телевізійних каналів – припинити агресивну пропаганду, яка розпалює ненависть між народами і спрямована проти України і країн Заходу, а також надати ефірний час для викладу альтернативної позиції з приводу подій в Україні.

На даний момент заяву підписали понад 2000 діячів, серед них Людмила Алексєєва, Людмила Улицька, Лев Пономарьов, Андрій Макаревич, Володимир Войнович та інші.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук