У Музеї ідей відкрилась виставка офортів за мотивами міфів та професій старого Львова

Культура16 грудня 20105050

16 грудня у Львові в Музеї ідей відкрилася виставка “Cuprum” двох молодих митців - Людмили Ващук та Назара Сиротюка. Виставка об’єднує дві авторські серії офортів. Одна з них створена за мотивами слов’янських міфів, інша присвячена професіям старого Львова.

«Це сильний дебют двох художників. Тут представлено справжнє мистецтво, від старого слова «мастацтво» (слова, яке досі є в білорусів), що означає вміння. Двоє молодих людей показали високий професіоналізм, це симбіоз якості і таланту», - зазначив на відкритті виставки директор Музею ідей Олесь Дзиндра.

Як зазначила Людмила Ващук, вони вперше роблять щось у такому форматі, а Назар Сиротюк, зазначив, що мистецтво офорту для вузького кола поціновувачів.

Як запевнив ZAXID.NET Назар Сиротюк, офортом він почав займатися не так давно – весною минулого року. У своїй авторській серії він представив старі професії, які количсь були у Львові, серед них – пральниця, швея, пивоварільники, пожежник і поліцай, годинникар, а також «фатальна жінка»-повія. «Я давно цікавлюся антикваріатом, українськими виробами з глини, металу та ін, тому й не дивне моє захоплення старими львівськими професіями. Колись у Львові їх було дуже багато, яких зараз і не видно, це для прикладу, й сажотрус. Ця тема дуже цікава, я думаю, що згодом створю ще багато інших офортів в цьому циклі і представлю його ширше», - зазначив він.

Зрозуміло, що назва виставки «Cuprum» вибрана не просто так, адже під час створення офортів використовується мідь (купрум).

Виставка триватиме до 24 грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук