У МЗС України відстежують, хто з іноземців приїхав до окупованого Криму на «форум»

У МЗС України відстежують, хто з іноземців приїхав до окупованого Криму на «форум»
фото УНІАН
Також МЗС висловило протест Російській Федерації

Міністерство закордонних справ України перевіряє інформацію про участь у так званому «Ялтинському міжнародному економічному форумі» іноземних представників, щоб надалі притягнути їх до відповідальності. Про це заявила речниця МЗС Мар’яна Беца, яку цитує Радіо Свобода.

«За результатами роботи, зробленої МЗС, переважна більшість міжнародних партнерів поінформували про те, що вони не будуть порушувати законодавство України і рекомендуватимуть бізнес-колам своїх країн не брати участі у форумі. Слід зазначити, що представники бізнес-кіл можуть ухвалювати рішення самостійно в приватному порядку, і в даний момент ми перевіряємо інформацію, хто, з яких країн і на якому рівні бере участь у так званому Ялтинському форумі, звичайно, з метою притягнення їх до відповідальності», – сказала Беца.

Щорічно навесні підконтрольна Кремлю влада анексованого Росією Криму проводить у Ялті економічний форум, який називають міжнародним, запрошуючи до участі представників різних країн світу. Через візити іноземців нинішня влада півострова прагне легалізувати його «російський» статус. У 2017 році форум проходить з 20 по 22 квітня.

Також міністерство закордонних справ України висловило протест Російській Федерації у зв'язку з проведенням в окупованому Криму так званого «Ялтинського міжнародного економічного форуму».

«Міністерством закордонних справ України нотою висловлено рішучий протест Російській Федерації у зв’язку з проведенням 20-22 квітня 2017 року так званого «Ялтинського міжнародного економічного форуму» на тимчасово окупованій Російською Федерацією території української Автономної Республіки Крим та м. Севастополь», – йдеться у заяві МЗС.

У зв'язку з цим дипломати вкотре наголосили, що проведення згаданого заходу є грубим порушенням Російською Федерацією державного суверенітету України, законодавства України, загальновизнаних норм міжнародного права, у тому числі Статуту ООН, Резолюцій Генеральної асамблеї ООН тощо.

У Міністерстві закордонних справ України раніше заявляли, що поїздки зарубіжних політиків до Криму не мають статусу офіційних. Українське зовнішньополітичне відомство опублікувало минулого літа звернення, в якому застерегло іноземних громадян і осіб без громадянства від незаконних поїздок у Крим.

Як інформував ZAXID.NET, на територію окупованого Росією Криму приїхала низка проросійських бізнесменів, політиків і громадських діячів з Європи, які візьмуть участь у так званому «Ялтинському міжнародному економічному форумі».

За повідомленнями російських ЗМІ, до Криму прибули, зокрема, бізнесмени і політики з Великої Британії, Німеччини, Греції, Кіпру, Австрії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук