У МЗС заявили, що Київ не зможе задовольнити всіх претензій угорців до закону про освіту

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила, що Україна не зможе повністю задовольнити претензій угорської громади щодо мовного питання закону про освіту, пише «Тиждень».

«Звичайно, що задовольнити повністю інтереси і позиції, які висловлюються угорською спільнотою, ми не можемо. У нас є інтереси з розбудови держави, і розбудова держави також залежить і від розвитку мови. Кожна держава будується на мові та культурі мови. Це проходили всі країни, зокрема Франція, яка свого часу заборонила використання будь-якої мови, крім французької», – заявила вона.

За словами заступника глави МЗС, протягом 25 років Україна не займалися мовними питаннями, тому втратили багато часу. «Без кризи психологічної чи сприйняття вирішити це питання неможливо», – додала Зеркаль.

Як повідомлялося, 14 грудня міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що представники угорської громади відмовилися брати участь у консультаціях щодо мовного питання закону про освіту.

Того ж дня Кабінет міністрів України схвалив проект змін до закону «Про освіту», який розширює період введення мовної норми до 2023 року.

Також у Міністерстві закордонних справ Угорщини 8 лютого заперечили інформацію про те, що Україна узгодила з Угорщиною ключові позиції щодо врегулювання мовного питання.

Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону «Про освіту», а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук