У Польщі чоловік попросив суд засудити його на два роки за образи українців в Інтернеті

Поляк робив лайливі дописи про українців, німців та євреїв, прокуратура звинуватила його у розпалюванні ворожнечі

У Польщі місцевий мешканець висловив бажання добровільно відбути покарання у вигляді двох років обмеження волі через звинувачення у тому, що він понад 80 разів образив в Інтернеті іноземців з приводу їхньої етнічної, расової та національної приналежності. Про це інформує «Польське радіо».

Ярослав Ф. на веб-порталах ображав українців, євреїв та німців в період від вересня 2017 року до лютого 2019 року. Обвинувачення стосуються, зокрема, образи посла Ізраїлю та консула Німеччини. В опублікованих чоловіком коментарях він використав такі образливі вирази, як: «примітивний дикун», «свиняче плем’я», «свинячий народ», «стерво», «парші», «людський підвид» тощо.

У середу, 10 липня, Ярослав Ф. у суді Вроцлава відмовився давати пояснення та відповідати на запитання. Суд зачитав його пояснення, які він дав під час підготовчого провадження. Обвинувачений сказав тоді, що не розумів, що написання коментарів у такій формі є злочином.

«Я не діяв із переконанням, що я вчиняю якийсь злочин. Я вважав, що перебуваю у межах свободи слова. Я писав усе це під впливом емоцій, після прочитання розміщених публікацій. У мене до викладених у них подій емоційне ставлення з огляду на історію моєї родини. Мій дідусь єдиний із родини, де було шестеро людей, пережив волинську різню», – сказав він.

Поляк визнав, що його коментарі були вульгарними, за що, як сказав він у поясненнях, йому соромно. «Я ніколи свідомо і навмисне не закликав би до вчинення злочинів (…), мої дописи були тільки коментарями певних подій та висловлювань інших осіб. Я шкодую і мені соромно», – визнав він.

Обвинувачений захотів добровільно відбути покарання. Він попросив для себе два роки обмеження волі у вигляді громадських робіт та висвітлення вироку в одній із місцевих газет.

Прокурор підтримав це покарання. «Цей вид злочину останнім часом широко розповсюджений, але ця справа є безпрецедентною у масштабах країни щодо числа та значення цих висловлювань», – повідомила прокурорка Юстина Тшцінська.

Суд відтермінував оголошення вироку до 17 липня, але водночас він підтримав прохання підсудного щодо добровільного відбуття покарання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук