У Польщі закликають відмовитися від зображення львівського Меморіалу орлят на паспорті

СвітРоман Ганкевич, 10 серпня 20176160
У Польщі закликають відмовитися від зображення львівського Меморіалу орлят на паспорті
фото PAP
Поляки виступають проти розміщення на сторінуках паспорта зображення Меморіалу орлят у Львові

У Польщі журналісти, експерти, діячі культури та представники громадських організацій збирають підписи під зверненням до міністерства внутрішніх справ з закликом виключити з конкурсу ілюстрацій для нового закордонного паспорта зображення Меморіалу орлят у Львові та Гострої брами у Вільнюсі. Про це інформує «Польське радіо».

Як зазначається, активна частина польського громадянського суспільства виступила зі зверненням до голови МВС Польщі Маріуша Блащака із закликом змінити правила конкурсу і забрати з переліку варіантів зазначені ілюстрації. Ініціатори звернення вважають, що провокаційний конкурс може обернутися погіршенням відносин Польщі з сусідніми державами.

На сьогоднішній день свої підписи під документом поставили 122 особи, серед яких відомі журналісти, діячі культури і громадські діячі. «Дбаючи про добрі відносини Польщі з Литвою та Україною, закликаємо міністра внутрішніх справ та адміністрації пана Маріуша Блащака усунути зображення Остробрамської каплиці та Цвинтаря оборонців Львова з переліку мотивів, представлених на конкурс Міністерства, метою якого є вибір ілюстрації для нового польського паспорту», - йдеться у зверненні.

Як відомо, до сторіччя незалежності у Польщі в 2018 році випустять паспорти у новому дизайні. Згідно із задумом польського зовнішньополітичного відомства, на новому паспорті будуть зображені важливі для Польщі історичні особи та мотиви. Одним з таким польський уряд вважає Меморіал орлят у Львові і зображення Гострої брами у Вільнюсі.

Між тим, реакція на запущений міністерством внутрішніх справ Польщі конкурс вже послідувала від МЗС України та Литви. У понеділок, 7 серпня, у Міністерстві закордонних справ України вручили ноту протесту послу Польщі в Україні Яну Пєкло, повідомивши, що останні дії Варшави негативно вплинуть на двосторонні відносини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук