У Раду внесли законопроект про електронні протоколи на виборах в Україні

Владислав Голуб, Яніка Мерило та Олексій Скрипін анонсували законопроект про е-протоколи 1,5 тижні тому

У Верховній Раді у середу, 13 квітня зареєстрували законопроект №440 щодо запровадження електронних протоколів та електронного підрахунку голосів під час виборів. Про це повідомив один з авторів законопроекту, народний депутат від «Самопомочі» Олексій Скрипник на своїй сторінці у Facebook.

Цей законопроект має 37 співавторів – 14 із фракції «Самопомочі», 12 – із БПП, 7 – з Народного фронту, 3 – із БЮТ і 1 – із «Свободи».

«Нарешті зареєстрували законопроект електронних протоколів, що повинно значно зменшити фальсифікації на виборах, створити більш прозорий виборчий процес та дозволить вже протягом декількох годин побачити результат», – прокоментувала директор з інновацій Львівської міської ради та експерт Держагенства з питань електронного урядування Яніка Мерило на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, законотворці пропонують ввести е-протоколи для пришвидшення процесу визначення результатів виборів та зменшення фальсифікацій.

Відповідно до законопроекту, члени дільничних виборчих комісій будуть мати електронний цифровий підпис (ЕЦП) для підписання е-протоколів. Процес заповнення протоколів, їх обробка та надсилання будуть автоматизовані. Підписані ЕЦП е-протоколи будуть відправлятись через захищений інтернет в ТВК, де будуть зберігатись в розподіленій криптографічно захищеній базі. Одночасно е-протоколи (уточнюючі, в тому числі) будуть публікуватись на сайті ЦВК у відкритому доступі.

«100% електронних бюлетенів ми опублікували вже і на другому турі виборів мера Львова в жовтні через e-vybory.org, тобто це все можливо», – додала Яніка Мерило.

За її словами, введення е-протоколів має стати лише першим етапом, далі варто запровадити електронні списки та реєстрацію кандидатів, електронні бюлетені і, як останній крок - голосування на виборах через ID-картку чи мобільний телефон, як в Естонії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук