У Росії працює центр, який замітає сліди її військових на Донбасі і в Сирії

Також центр моделював аварію на одній з українських електростанцій

СвітВолодимир Пиріг, 10 серпня5460

У Росії працює Науково-дослідний обчислювальний центр при управлінні справами президента РФ, який, зокрема, займався моделюванням аварії на українській електростанції, а також замітав сліди присутності російських військових на Донбасі і в Сирії, йдеться у розслідуванні російського видання «Медуза». російське видання.

Як йдеться в публікації, росіяни довгий час прагнули приховати існування і діяльність дослідного центру від США, оскільки розуміли, що як тільки в Штатах дізнаються про це відомство, то відразу почнуть збирати інформацію про його співробітників.

За словами колишнього розробника центру, основний постачальник державних замовлень – російське міністерство оборони.

«Ось заявили ми, що в Сирії або Донбасі немає російських військових – а вони ж є. І доводиться наввипередки з Bellingcat шукати по геолокації всі пости, де який-небудь російський військовий, дурень, з рушницею в окопі сфотографувався", – розповідає колишній аналітик центру.

Крім того у розслідуванні повідомляється, що на супутникових знімках території України нейромережі дослідного центру навчилися знаходити танки.

«А одного разу Міноборони попросило розрахувати, як аварія на якійсь одній українській електростанції позначиться на всій електромережі країни. Тобто якщо ми “відключаємо” в одному місці, чи не станеться від перерозподілу потужностей віялове відключення цілої низки електростанцій?» – згадує колишній співробітник центру.

Результати вирішення цього завдання збереглися в закритій презентації центру під назвою «Досвід вирішення аналітичних задач, заснованих на великих масивах даних», яка є в розпорядженні «Медузи». Один зі слайдів присвячений «моделюванню та прогнозуванню наслідків порушення функціонування об’єктів інфраструктури»; розрахунки зроблені на прикладі України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук