У Тернополі підписи під петицією проти християнської етики в школах зібрали за чотири дні

У Тернополі петиція про відокремлення освіти від релігії – введення замість уроків християнської етики уроків релігієзнавства – набрала 250 голосів підтримки городян усього за чотири дні. Тепер її мають розглянути депутати міської ради, повідомила автор ініціативи, юрист Тетяна Семусь на своїй сторінці у Facebook.

Автор петиції вважає, що проведення уроків християнської етики у школах призводить до порушення Конституції України. Вона повідомила, що перед петицією було громадське звернення до міського і обласного управлінь освіти з того ж приводу.

Менше ніж за 4 доби.

Опубліковано Tetiana Semus  28 травня 2016 р.

«З відповіді, яку я отримала від міського управління освіти, я зрозуміла, що як предмет християнська етика викладається лише у певних класах. Можна написати цю заяву, але фактично це виглядає так – урок ставиться не останнім як факультатив, а другим-третім, щоб учні не тікали. І якщо батьки дитини написали цю заяву, то куди їй дітися – сидіти в коридорі? Ніякого альтернативного уроку не пропонується», – прокоментувала Тетяна Семусь «Громадському радіо».

За її словами, у петиції до Тернопільської міськради стоїть вимога замінити уроки християнської етики уроками релігієзнавства, де діти будуть отримувати повну інформацію про всі релігії, мати загальний розвиток.

«Я хочу добитися дотримання конституції. Петиція підняла хвилю, я маю реакцію з інших областей – люди задоволені, що питання підіймається. Я розумію, що поки не буде судових позовів і офіційних звернень, ми нікуди не просунемось», – додала вона.

Цікаво, що міський голова Тернополя Сергій Надал заявив, що ця петиція не відображає думки більшості тернополян і була лише спробою її авторів виділитися серед загалу.

За його словами, «це була ініціатива громади, щоб такий предмет з’явився у школах з метою виховання правильних цінностей».

«Я особисто буду голосувати проти цієї петиції, бо вона не відображає думки більшості тернополян і суперечить національним інтересам українців. До цього ж буду закликати усіх депутатів. Але ця петиція звичайно буде винесена на сесію міської ради, бо у нашому місті демократія і це думка окремих представників громади Тернополя. Але сподіваюся, що у раді є достатньо тверезомислячих людей, які розуміють значення Християнства і християнської Церкви для становлення українців, як нації, а також розуміють, що уроки несуть лише добро», – прокоментував Сергій Надал виданню «Тернопіль».

До слова, аналогічну петицію зареєстрували і в Івано-Франківську. Збір підписів триває.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук