У центрі Львова археологи розкопали давнє кладовище і давньоруську споруду XIII ст.

Дослідження проводять на площі Святого Теодора

КультураОрися Шиян, 5 грудня 201656492
Під час досліджень виявили залишки бруківки ХІХ ст.

Під час розкопок на площі Святого Теодора, що у центральній частині Львова, археологи натрапили на давній цвинтар, ймовірно, з XVIII ст. Це прицерковне кладовище відоме ще з XV ст. Також історики виявили давньоруський об’єкт орієнтовно XIII століття, повідомляє науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

Розкопки на площі розпочали ще у середині листопада. Фахівці «Рятівної археологічної служби» проводять археологічні дослідження на замовлення Львівської міської ради. Роботи планують закінчити до кінця цього року.

«Знахідки княжих часів ― це вже хороша традиція для цієї частини міста. Варто згадати про наші дослідження на вул. Веселій, Сянській, Долинського. Розкопки останніх років дають нам вагомі та переконливі відомості про існування Львова у княжу добу. Також одним із виявлених під час досліджень об’єктів є залишки бруківки ХІХ століття», ― зазначив керівник археологічної експедиції Микола Шніцар.

Перші відомості про площу Теодора сягають 1453 року про дерев’яну церкву на цій площі. Вчені припускають, що вона могла існувати ще з давньоруського часу. За історичними даними, у 1783 році після ревізії церков і невелику церковну громаду храм розібрали, а ікону передали до церкви св. Миколая, яка розташована поруч.

Пізніше на цьому місці зробили площу, на якій облаштували торговицю, так звану Стару Тандету, яка існувала у ХІХ ст. З середини ХХ ст. цей ринок називали Краківським і він був попередником нинішнього, який перенесли на сучасне місце у 1960-х роках ХХ ст.

Дивіться більше про знахідки на площі Св. Теодора у репортажі Марічки Крижанівської.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук