У ЄС критикують Порошенка та Луценка через відсутність реформ у прокуратурі та СБУ

СвітКатерина Чурилова, 20 червня 20172840

В Європейському союзі повідомили, що Генпрокуратура України розпустила підрозділ, що опікувався реформами, а президент не реагує на пропозиції європейських партнерів про реформування СБУ. Відповідні цитати керівника Консультативної місії ЄС (КМЄС) Кястутіса Ланчінскаса публікує брюссельське видання EUObserver, що спеціалізується на тематиці ЄС, пише «Європейська правда».

Зокрема, в місії вважають, що генеральний прокурор Юрій Луценко виявився «більше зацікавлений у полюванні на представників попереднього режиму, аніж у реформуванні прокуратури», передає видання позицію Ланчінскаса.

Ланчінскас додав, що до кінця поточного року ГПУ має намір скоротити кількість прокурорських співробітників з 18 до 10 тис., але «досі незрозуміло, як вони це робитимуть».

Занепокоєння місії викликає те, що генпрокурор розпустив департамент, що опікувався реформуванням відомства. Цей підрозділ відповідав також за співпрацю з КМЄС. У місії «досі чекають на пояснення цього кроку», каже Ланчінскас.

Також є питання до Служби безпеки України. Видання наводить слова неназваного дипломата про те, що СБУ нині намагається «притискати» активістів і журналістів. Керівник місії заявив, що «чув такі звинувачення», але не може змістовно коментувати їх через відсутність співпраці зі службою.

Ланчінскас розповів, що НАТО та ЄС спільно запропонували СБУ концепцію реформування.

«Серед іншого, мета реформи – зменшити рівень таких зловживань владою (з боку СБУ). Передбачається інтеграція СБУ із євроатлантичними структурами, служба має передати правоохоронну функцію та слідство іншим органам», – пояснив він.

Президент має схвалити запропоновану концепцію, наразі цього не відбулося. «Ми досі чекаємо на відповідь», – заявив Ланчінскас.

В КМЄС підтвердили «Європейській правді» автентичність цитат голови місії. «Дійсно, була зустріч та інтерв’ю з журналістом EUobserver. Цитати, наведені в статті, справді звучали. Хоча під час інтерв’ю обговорювалися як негативні, так і позитивні аспекти реформування правоохоронної системи в Україні», – відповіли в місії на запит ЄП.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук