У Європарламенті не підтримали підвищення квот на ввезення в ЄС пшениці і томатів з України

Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі проголосував проти збільшення квот на імпорт української пшениці, томатів і карбаміду, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на рішення комітету, пише «Інтерфакс-Україна».

«ЄС повинен запропонувати подальші торговельні преференції Україні, але деякі сільськогосподарські продукти не потребують додаткової підтримки ЄС», – йдеться в повідомленні агентства 4 травня.

Євродепутати також вимагають, щоб умовою розширення торгових преференцій поряд з дотриманням прав людини і основних свобод була «стала боротьба з корупцією», йдеться в повідомленні Європарламенту.

Крім того, європарламентарі запропонували кроки, згідно з якими не лише держави-члени, а й представники промисловості зможуть вимагати розслідування з метою застосування заходів для захисту європейських виробників.

Як відомо, у вересні 2016 року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на низку товарних позицій з України. Йшлося про можливість збільшення квоти на кукурудзу – на 650 тис. тонн, пшеницю – 100 тис. тонн, ячмінь – 350 тис. тонн, крупу і оброблене зерно – на 7,8 тис. тонн, овес – 4 тис. тонн, мед – 3 тис. тонн, виноградний сік – 500 тонн, перероблені томати – 5 тис. тонн.

У березні 2017 року Комітет Європарламенту з аграрних питань проголосував проти збільшення квот на зернові і перероблені томати з України.

В рамках Угоди про асоціацію з ЄС Україна може без мит постачати до Євросоюзу 36 товарних позицій в рамках затверджених обсягів тарифних квот. Квоти на поставки для яловичини становлять 12 тис. тонн, молока, йогуртів, кисломолочних продуктів – 8 тис. тонн, сухого молока – 1,5 тис. тонн, вершкового масла – 1,5 тис. тонн, яєчних продуктів – 1,5 тис . тонн, яєць – 3 тис. тонн, свинини – 40 тис. тонн. Обсяги тарифних квот, передбачені автономними торговими преференціями ЄС, з пшениці становили 950 тис. тонн, ячменю – 250 тис. тонн, кукурудзи – 400 тис. тонн, із цукру – 20 тис. тонн, меду – 5 тис. тонн, оброблених томатів – 10 тис. тонн, виноградного і яблучного соків – 10 тис. тонн, вівса – 4 тис. тонн, часнику – 500 тонн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук