Україна щорічно імпортує з Росії та Білорусі листового скла на $80 млн

Скло в Україні виготовляється за технологіями XIX століття

ЕкономікаРоман Ганкевич, 18 вересня 201711405
Попит на сучасне скло в Україні покривається чистим імпортом на всі 100%

Україна експортує в Росію і Білорусь майже 98% сировини для вироблення скла, а потім імпортує з цих країн готове скло. Про це йдеться у статті на «Економічній правді».

Як зазначається, Україна посідає друге місце в Східній Європі за показником наявних запасів скляної сировини. Більшість родовищ, а їх близько сотні, мають підтверджені запаси в 5 млн тонн кожне. Між тим, щороку 2% видобутої сировини переробляються на низькоякісну продукцію, яку українська будівельна промисловість не може використовувати через застарілу технологію. Ще 18% купує Білорусія. Інші 80% експортуються до Росії.

У 2016 році експорт до РФ становив 300 тис. тон на суму $6 млн. Авторка статті зазначає, що на внутрішньому ринку є попит на 3,4 млрд м2 сучасного будівельного скла. Україна ж виробила 673 тонни скла за технологіями XIX століття (методом витягування та лиття з шліфуванням). Такі скляні вироби не можуть використовуватися в сучасному будівництві за технічними нормами ЄС, на які країна зобов'язалася перейти в рамках Асоціації з ЄС.

Українські будівельники та вітчизняні виробники вікон імпортують скло з Росії та Білорусі майже на $80 млн щорічно.

Зазначається, що щорічний приріст світового виробництва листового скла становить 7%. Середній рівень споживання скла на одну особу в світі диференційований в залежності від рівня розвитку економіки. Для країн, що мають перехідну або економіку, що розвивається, рівень споживання становить від 3 до 5 кг на особу. В розвинутій Європі це 18-28 кг, в залежності від країни.

Україна виробляє орієнтовно 3,5 кг на особу і споживає менше 5 кг на громадянина. При цьому з тих 3,5 кг, що виробляються — сучасного листового скла немає, а попит на сучасне скло закривається за рахунок імпорту на всі 100%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук