«Україна має знайти свій шлях між силою Росії та духом Європи», – нобелівський лауреат Р.Гоффман

Американський вчений, родом із Золочева, відвідав Львів

Головні новини Львова 01.10Ольга Зеліско, 1 жовтня 2015, 17:56 376 0

78-річний Роальд Гоффман, уродженець Золочева, підтримує українських учених та вболіває за долю України. Нобелівський лауреат уже другий день перебуває у Львові, зустрічаючись із студентами та колегами.

Роалд Гоффман народився у Золочеві у єврейській родині. Через німецьку окупацію сім’я переїхала до Польщі, а згодом до Америки. Вчений володіє п’ятьма мовами, українську добре розуміє, проте не говорить.

«Я особисто не дуже добре пам'ятаю Золочів. Я був малий, коли я залишив територію України у грудні 1944 року. Коли переїхав до Польщі, то мав лише 7 років. Я ходив до української школи короткий період. Тоді я говорив вільно українською, але забув», – розповів науковець.

У Гарвардському університеті Роалд Гоффман отримав ступінь доктора хімії. А у 1981 році спільно з японським ученим здобув Нобелівську премією.

«Я маю маленький секрет успіху: важка праця та трохи щастя. Це комбінація інтелекту, який концентрується на предметі. Навіть якщо це хімія, ви концентруєтесь на структурі молекул. Усе у Всесвіті залежить одне від одного, треба розуміти ці зв'язки», – поділився нобелівський лауреат.

Під час Революції Гідності Роальд Гоффман разом з іншими ученими підтримали українців. Науковець знає про усі події в Україні, вважає жахливою агресію Росії та вважає, що Україні слід шукати свій спосіб завершення цієї війни.

«На мій власний погляд, Євросоюз робить помилку, заохочуючи Україну, щоб приєднатись до НАТО. Україна має знайти свій спосіб. Я не політик, але я бачу світ. До прикладу, Фінляндія після Другої світової війни – для них було неможливо дозволити американським військам базуватись в себе. Україна має якось знайти шлях між силою Росії та духом Європи».

Також Роальд Гоффман має цікаве хобі, він видав п’ять поетичних збірок та п'єси, які перекладені на інші мови.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук