Україна поставлятиме електроенергію до Криму за значно вищою ціною, ніж до інших країн, — ЗМІ

Україна і Росія домовилися про ціну постачання електроенергії ванексовану Росією  Автономну республіку Крим.

Про це пише російська газета Ведомости.

За даними джерел видання, ціна на електроенергію складе 3420 руб/МВт (близько $100), вона діятиме з 1 червня по 31 грудня 2014 року. У схемі поставок буде задіяно кілька структур, кажуть два джерела, але деталі схеми не розголошують.

Співрозмовник, близький до так званого «керівництва» Криму, повідомив, що електроенергія нібито буде поставлятися на умовах передоплати за два місяці. Але за словами представника Міненерго, ніякої передоплати не буде.

Як зазначає видання, встановлена Україною ціна на електроенергію для Криму набагато вища за аналогічні ціни для інших країн. У 2013 році Україна експортувала 9,9 млрд кВтг до шести країн, ціни поставок коливалися від $55 до $71,4 за МВтг, випливає з річного звіту української енергокомпанії ДТЕК.

«Ціну для Криму встановлено політичну», — вважає один з кримських «чиновників».

До 1 червня Україна поставляла до Криму електроенергію за низькою ціною, при середньому тарифі для споживачів 1,5 руб/кВтг, розповідав міністр енергетики РФ Олександр Новак. Росія цю ціну збереже, субсидуючи покупку електроенергії для регіону, обіцяв він.

Кримські електростанції, які використовують енергію сонця (267 МВт) і вітру (63 МВт), у яких раніше був високий зелений тариф, поки субсидій не отримають, каже представник міністерства. Субсидії для них оцінювалися в 10 млрд руб., Але від них довелося відмовитися, пояснило джерело, близьке до Міненерго.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук