Україна використала річну квоту на поставку м’яса птиці в ЄС за один місяць

ЕкономікаІрина Данилів, 2 лютого 20164920

Станом на 1 лютого 2016 українські компанії вже використала всю квоту на поставку м'яса птиці в країни Європейського Союзу, що передбачена на 2016 рік. Про це йдеться я в звіті про виконання програми Кабінету міністрів.

Крім того, за даними звіту, українські експортери цукру використали річну квоту на 66% і лише виробники м’яса свинини на даний момент експортували в ЄС лише 2,8% від можливого постачання.

«Станом на 1 лютого 2016 р. правом на використання квот скористались імпортери м’яса птиці – на 100%, імпортери цукру - в кількості 20 тис. тонн, що складає 66% від загальної кількості квоти, та імпортери м’яса свинини – 278 тонн або 2,8 відсотків», - йдеться у звіті.

Про те, що квоти визначені для Україні є надзвичайно малими, ще на початку січня говорили і експерти, і учасники аграрного ринку.  Наприклад, Юрій Косюк, власник бренду «Наша Ряба» різко критикував встановлені квоти.  

«Це все одно що ви до мене ходите в гості в будь-який зручний для вас час, а я до вас можу прийти лише у певний день, і лише на півгодини, і тільки за попередньою згодою», – так описав бізнесмен торгівлю України з ЄС у рамках Зони вільної торгівлі в інтерв’ю «Голосу Америки».

Разом з тим, кількість українських виробників, бажаючих експортувати продукти в ЄС, за даними Кабміну зростає. Лише в січня 2016 року митниці Державної фіскальної служби видали українським компаніям понад 4,5 тисяч сертифікатів EUR.1 на експорт товарів з України.

Крім того в Кабміні наголошують, що доступ на ринок ЄС відкритий для 10 виробників молочної продукції, а дозвіл на її експорт до Китаю отримали 18 підприємств. Для більш ніж 35 підприємств м'ясо- і молокопереробної промисловості також відкритий доступ на ринки Молдови, Казахстану, Киргизстану, Вірменії, Узбекистану. Поставками м’яса з України також зацікавились в ОАЕ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук