Україна витратила гроші з коронавірусного фонду на дороги замість апаратів ШВЛ
Гроші з коронавірусного фонду пішли на будівництво доріг, соціальну допомогу, доплати медикам і правоохоронцям
Гроші із Фонду з боротьби з коронавірусом пішли на будівництво доріг та амбулаторій, на соціальні виплати населенню, доплати медикам і правоохоронцям. Натомість апарати для штучної вентиляції легень (ШВЛ) на кошти фонду не закуповували, повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.
За його словами, всього з коронавірусного фонду було витрачено 25 млрд грн:
- 12,6 млрд грн – на будівництво доріг та амбулаторій;
- 9,2 млрд грн – на виплати з безробіття, часткового безробіття, на дітей ФОПів, страхові виплати та матеріальну допомогу медикам;
- 2,8 млрд грн – на доплату до зарплати працівникам міністерств внутрішніх справ і охорони здоров’я, а також виконавчої служби;
- 289 млн грн – на закупівлю обладнання, засобів індивідуального захисту.
«ШВЛ закуповувалися в інший спосіб, не з ковідного фонду – і меценатами, і державні органи, в тому числі МВС, для себе закупляли. З ковідного фонду ШВЛи на сьогодні не закуплено», – сказав Пацкан в ефірі «Українського радіо», пише «Українська правда».
За його словами, наразі існує проблема із закупівлею апаратів штучної вентиляції легень.
«Зараз відбуваються тендери на загальну суму 1,5 млрд грн. Два тендери – на 630 млн грн на закупівлю 20 стаціонарних агіографічних рентгенівських цифрових систем і 6 тендерів на 913 млн грн – на закупівлю 60 комп’ютерних томографів для опорних лікарень. Самі ШВЛ ми повинні були закупити, оголошено було тендер на закупівлю 100 апаратів, строк поставки був до 30 жовтня. Перший тендер оголошено 16 липня, провели аукціон – мали до 15 вересня закупити 50 апаратів. На нього вийшли 6 учасників», – сказав він.
Пацкан зазначив, що лише двоє запропонували товари, які відповідали вимогам, але згодом виявилося, що перший постачальник не мав досвіду постачання відповідних товарів, а другий мав факти невиконання попередніх договорів.
Зараз триває новий тендер.
Нагадаємо, для фінансування заходів щодо боротьби з коронавірусом уряд створив окремий фонд розміром у майже 65 мільярдів гривень. Він наповнювався шляхом урізання видатків на інші сфери. Найбільше «порізали» фінансування освітніх, культурних та спортивних проектів. Частину фінансування також забрали з фонду регіонального розвитку, фонду енергоефективності, Верховного та Конституційного судів тощо.