За 10 днів 2018 року Україна використала річну квоту на експорт меду в ЄС

ЕкономікаАндрій Стець, 12 січня 20188340
100% експортної квоти на поставку меду в ЄС вже вичерпано, навіть з урахуванням того, що в минулому році її обсяг був збільшений

Україна вже вичерпала 100% річної експортної квоти на поставку меду в ЄС. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

«На календарі – 11 січня, а 100% експортної квоти на поставку меду в ЄС вже вичерпано, навіть з урахуванням того, що в минулому році її обсяг був збільшений. Зрозуміло, що експорт на цьому не зупиняється, просто продовжується на загальних підставах (до щастя, український продукт конкурентний на європейському ринку навіть за межами автономних преференцій). Але в той же час дата – 11 січня - і нульовий баланс свідчать про надвисокий потенціал цієї галузі», – написав Мартинюк на сторінці Facebook.

Він також повідомив, що в Україні налічується близько 400 тис. бджолярів, які сумарно виробляють в середньому 70 тис. тонн меду на рік, що є найвищим показником в Європі. Майже 57 тис. тонн, або 80% всього українського меду експортується – в основному, в ЄС. Потенціал виробництва, виходячи з посівів медоносних рослин – до 140 тис. тонн меду на рік, що вдвічі більше поточних обсягів.

Заступник міністра зазначив, що в Україні не діють ніякі обов'язкові вимоги до якості меду, а існуючий держстандарт є добровільним. У той же час, в рамках Угоди про асоціацію, Україна взяла на себе зобов'язання запровадити європейські вимоги до меду, які зафіксовані в Директиві Ради 2001/110 / ЄС. Україна повинна зробити це до кінця 2019 року.

Мартинюк також додав, що Україна також повністю використовувала квоту на експорт виноградного і яблучного соку (14 тис. тонн).

Зазначимо, що у 2017 році квота на експорт меду в Європейський союз (ЄС) збільшена на 2,5 тис. тонн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук