Україна за безцінь здала в оренду 26 вертольотів приватній фірмі, яка їх не хоче повертати

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 11 червня 201446023

У зоні проведення антитерористичної операції на цей момент працюють всього 10 вертольотів, при цьому ще 26 досі не повернуло Міністерству оборони і Міністерству внутрішніх справ приватне підприємство "Українські вертольоти", яке їх орендувало.

Про це у середу, 11 червня, на брифінгу в Кабміні повідомила уповноважений Кабінету Міністрів з питань боротьби з корупцією Тетяна Чорновол.

"Склалася така ситуація, що в Україні зараз недостатньо військової техніки, зокрема, вертольотів для проведення бойових дій. Частину вертольотів було збито, частину - пошкоджено. Зараз на бойові вильоти може літати дуже обмежена кількість вертольотів. Фактично на початку збройного конфлікту йшлося про 19 вертольотів, зараз їх залишилося десять. Це дуже мало для країни, яка перебуває в стадії війни", - цитує Чорновол ЛІГАБізнесІнформ.

За її словами, в 2003 році 16 вертольотів Міністерства оборони були передані в оренду ПП "Українські вертольоти". "Те ж саме відбулося з десятьма вертольотами МВС, Внутрішніх військ. Тобто, 26 вертольотів, які зараз повинні були б брати участь у військових конфліктах, віддані в оренду за смішні кошти. Ця оренда була настільки смішною, що через ціну було порушено кримінальну справу , але потім її було закрито", - зазначила вона.

Чорновол додала, що коли ці вертольоти віддавалися в оренду, був підписаний договір, але в 2011 році до нього додалася додаткова угода. "І там чітко йдеться про те, що у випадку настання форс-мажорних обставин у термін 15 днів приватна фірма "Українські вертольоти" зобов'язана повернути вертольоти Міністерству оборони... І там чітко прописано, що фірма повинна підтримувати вертольоти в хорошому стані, щоб у них залишався залишковий ресурс, і у випадку військового конфлікту передати їх Україні. За ці ж 15 днів, як там написано, на вертольоти має бути встановлено обладнання спеціального призначення, тобто військове устаткування", - сказала вона.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Сергей Осипов 11 червня 2014, 15:09

  Сучька эта Черновол продажная сучка.Каждое слово вранье.Первое неправда о 10 оставшизся вертолетах.В торое, в аренду были взяты у армии вертолеты не работающие грубо говоря куча железа . И за то время что они в аренде а это больше 10 лет они бы уже давно были сданны на метал как это произошло с другой вышедшей из строя авиа техникой.Фирма плотить за аренду этого металла нормальные деньги и сама ежегодно вкладывает миллионны в их поддержание.Я уже не говорю о зароботке валюты для странны и созданию более 600 рабочих мест для людей в основном бывших военных а также налоги и прочие выплаты.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Володимир Миколаєць 11 червня 2014, 15:04

  Так а в чому проблема повернути? І чому досі не повернуто? Якщо проблема в керівництві орендаря, то чому те керівництво дося не під слідством за економічні злочини і сприяння тероризму?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Сергей Осипов 11 червня 2014, 15:15

  Это не боевые вертолеты а транспортные они не оборудованны не пушками не броней.Плюс при разрыве контракта Украина обязанна выплатить Фирме огромную сумму ведь вертолеты работают под эгидой ООН.В Славянске на аэродромме было профуканно 4 таких вертолетта.В гоголе под киевом находится еще 4 вертолета никому не нужных а Черновол и Гриценко просто хотят сбить деньги с этой фирмы и уже не впервый раз и еще до военных событийц которые развернулись в Украине.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук