Україна знайшла в порту на Одещині 36 російських ракет і конфіскувала їх для ЗСУ

Ракети нелегально доставили до України в 2007 році

Російські ракети «Печора» предали на озброєння ЗСУ

На Одещині в одному з морських портів виявили 36 ракет російського виробництва, які вважалися зниклими ще з 2007 року. Військова прокуратура запропонувала уряду взяти ці ракети на озброєння української армії, а уряд в середу, 27 березня, ухвалив відповідну постанову.

Як повідомив «5 канал», йдеться про 36 зенітних ракет «земля-повітря» С-125 «Печора». Росіяни намагалися Їх незаконно вивезти до країн Африки і там продати.

«Ми спостерігаємо віднайдення (це ще ніколи не було відомо, це було в нетрях одного з морських портів України) ракет зенітно-ракетного комплексу С-125 у повному обладунку. Ці ракети класу “земля-повітря” мають дальність 18 кілометрів і 18 км висоти ураження цілей», – розповів головний військовий прокурор Анатолій Матіос на засіданні уряду.

Він додав, що ракетний комплекс було виявлено під час інвентаризації місць зберігання, яку здійснює Військова прокуратура та СБУ, на предмет наявності необлікованого військового обладнання або майна подвійного призначення. За словами Матіоса, це устаткування не стояло на обліку і було знайдено в одному з морських портів України, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

«У період з 2007 року і донині службові особи “Рособоронекспорту” з Російської Федерації за попередньою змовою зі службовими особами підприємства оборонно-промислового комплексу України здійснили незаконне переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю зброї, боєприпасів, вибухових речовин, а саме 36 зенітних ракет “земля-повітря” 5B27Д, які входять до складу ракетного комплексу с-125 “Печора” в повному бойовому оснащенні разом із супутнім обладнанням», – повідомив на цьому ж засіданні уряду генеральний прокурор України Юрій Луценко.

За його словами, у 2007 році представники РФ намагалися за підробленими документами передати ракети до Еритреї, а можливо і до інших країн, аби підірвати імідж України. Згодом Луценко у Facebook написав, що йшлося про країну, яка на той час перебувала під санкціями Ради Безпеки ООН. Провадження за фактом зникнення цих ракет було порушене у січні цього року.

«Під час кримінального провадження ми змогли зробити все для того, щоб зброю країни-агресора було передано нашим Збройним силам», – заявив генеральний прокурор.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук