Українські школярі з 2021 року складатимуть обов'язкову ДПА з математики
У шкільній програмі збільшать години на вивчення математики і запровадять курси логіки
З травня 2021 року школярі чи студенти ПТУ, які здобувають повну середню освіту, складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію (ДПА) з математики. Таке нововведення передбачає урядовий план проведення Року математичної освіти в Україні.
За інформацією Міністерства освіти і науки України, починаючи з травня 2021 року здобувачі повної загальної середньої освіти складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію з математики.
Згідно з планом, протягом навчального року 2020/2021 також передбачено:
- збільшити кількість навчальних годин на вивчення математики в Державному стандарті базової середньої освіти;
- впровадити курси «Логіка», «Математична логіка» у варіативну складову навчальних планів 1-11 класів (ці курси школи зможуть впроваджувати за власним бажанням, саме це й передбачає варіативна складова);
- провести тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування Легоматематики в освітньому процесі;
- оснастити школи і ПТУ, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;
- створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики;
- розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;
- організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.
У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів та вчителів математики.
Протягом червня-серпня 2021-го планується організувати літні «математичні школи» для вчителів та учнів, а на листопад заплановано відкриття Музею науки.
Нагадаємо, ще у квітні 2019 року тодішня міністерка освіти Лілія Гриневич заявляла, що вступники до вищих навчальних закладів складатимуть обов’язкове ЗНО з математики. Вона повідомляла, що абітурієнти зможуть обрати один з двох рівнів тестів, у залежності від їхніх потреб. Проте чи насправді ЗНО з математики розділять на два рівні – поки що невідомо.
У січні 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про оголошення 2020-2021 навчального року роком математики.