Український експорт на Кавказ та в Середню Азію впав майже вдвічі через обмеження РФ

Росія блокує транзит українських товарів

ЕкономікаАндрій Стець, 18 квітня 20162230
Український експорт на Кавказ та в Середню Азію впав майже вдвічі через обмеження РФ
фото DW

Експорт України до Казахстану через введені Росією від початку 2016 року обмеження впав у першому кварталі порівняно з аналогічним періодом 2015 року на 49%, а до інших країн цього регіону (Туркменістану, Узбекистану, Азербайджану, Грузії, Вірменії, Киргизстану і Таджикистану) - на 48%. Про це йдеться в заяві України на Раді торгівлі товарами Світової організації торгівлі від 15 квітня.

«Український експорт швидкопсувних сільськогосподарських товарів у нових умовах транзиту, застосовуваних РФ, може бути зведений до нуля. У цих умовах транзиту швидкопсувних товарів є величезні транспортні ризики», - констатує українська сторона.

Згідно з заявою Мінекономрозвитку, ці непрозорі та обтяжливі обмеження РФ мають негативний вплив і на інших членів. Зокрема, українська сторона фіксувала на російському кордоні випадки відмови в транзиті через РФ товарам із країн-членів ЄС (Румунії, Словаччини, Польщі, Італії та Угорщини), а також товарам із Туреччини та Молдови, а деякі товари були перенаправлені для транзиту через територію Білорусі.

«Такі обмеження, не зазначені в жодному документі, не мають практичного відношення до заявленої малозрозумілої проблеми (національної безпеки) і служать лише для того, щоб негативно вплинути на економіку України в цілому та її експортний потенціал зокрема», - наголошується в заяві України в СОТ.

Нагадаємо, Європейський союз, США, Канада, Австралія, Японія, Туреччина, Швейцарія та Південна Корея вимагають від РФ скасувати транзитні обмеження проти України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук