Українську делегацію обурила доповідь генсека Ради Європи про права людини без згадки про Донбас

Українську делегацію обурила доповідь генсека Ради Європи про права людини без згадки про Донбас

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд під час щорічної доповіді про стан дотримання прав людини жодного разу не згадав про події у Криму та на Донбасі. Про це повідомила член делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи, нардеп Ірина Геращенко на сторінці у Facebook.

«Сергій Соболєв задав спільне від нашої украінськоі делегаціі питання генсеку РЄ Т. Ягланду (на жаль, тільки він зміг задати запитання, інші потрапили у хвіст списку): як так трапилося, що в щорічній доповіді генсека про права людини на 104 сторінках немає жодного слова про порушення фундаментальних прав людини в анексованому Криму і окупованому Донбасі, жодної згадки про тортури і арешти кримських татар, заручників, порушення права на життя, свободу слова, безпеку», – написала Геращенко.

Вона назвала доповідь Ягланда «жахливою та цинічною».

«На нашу думку, Ягланд дав жахливу і цинічну відповідь! Він заявив, що начебто інформація про стан з правами людини в окупованому Криму і на Донбасі не увійшла в щорічну доповідь про права людини..., тому що в цю доповідь включається інформація, що отримана від спеціальних моніторингових місій РЄ і тд. А оскільки до Криму і Донбасу ніякі місії минулого року не допускалися, то й ніяка інформація у доповідь не увійшла! Це просто жахіття! Відповідав він дуже невпевнено, і його позиція викликає обурення. Виходить, що якщо РФ закрила від світу окуповані території – то відтепер РЄ мовчатиме про знущання над українцями і кримськими татарами? Просто ганьба. Наша делегація готує листа з обуренням цією позицією», – додала Геращенко.

Нагадаємо, у січні до Криму направляли місію Ради Європи з прав людини, яка мала представити свої доповіді та рекомендації генсеку РЄ в кінці лютого або у березні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук