«Укроборонпром» закликає скасувати імпортні мита на деталі для оборонної продукції

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 26 лютого 20156110

Державний концерн «Укроборонпром» виступає за скасування імпортного мита та податку на додану вартість (ПДВ) на деталі, необхідні для виготовлення військової техніки.

Про це повідомив перший заступник генерального директора концерну Сергій Пінькас газеті «Голос України», повідомляє прес-служба «Укроборонпрому».

«На жаль, станом на сьогодні Україна не має всіх необхідних компонентів для забезпечення повного циклу виробництва продукції оборонного призначення. Тому підприємства «Укроборонпрому» змушені купувати окремі комплектуючі та інші деталі за кордоном. Необхідність сплати податку на додану вартість за ввезення таких товарів на територію нашої країни призводить до збільшення їх ціни, а отже – збільшення вартості за одиницю продукції, закупленої за контрактами державного оборонного замовлення», – заявив Пінькас.

У повідомленні наголошується, що тільки в 2014 р. імпорт по лінії "Укроборонпрому" склав близько 1 млрд грн, що в чинній системі оподаткування принесло підприємствам концерну чималі збитки.

«Щоб спростити ввезення на митну територію України комплектуючих і знизити їх вартість, на розгляд Верховної Ради України подано відповідні законопроекти. Ними пропонується звільнити від ввізного мита та податку на додану вартість ті деталі, які необхідні для виготовлення військової техніки», – зазначив Пинькас.

Він наголосив, що в цих законопроектах йдеться саме про критичному імпорті, тобто можуть закуповуватися тільки ті складові, які не виробляють і найближчим часом не можуть виробляти вітчизняні виробники.

Пінькас також зазначив, що нові норми передбачаються як тимчасовий захід, який діятиме лише на час особливого стану в Україні.

Він також повідомив, що за останні 8 місяців ДК «Укроборонпром» ініціював понад 40 законопроектів, необхідних для підвищення обороноздатності країни.

РБК-Україна нагадує, що 10 лютого 2015 р. Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про звільнення від ПДВ імпорту комплектуючих для оборонної продукції.

Також в цей день нардепи підтримали за основу законопроект про скасування ввізного мита з деталей для виробництва оборонної продукції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук