Уряд анонсував підвищення цін на хліб, яйця і молочну продукцію

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 7 вересня 201513000

Міністерство аграрної політики і продовольства України прогнозує скорочення виробництва молока на 5,5%, повідомив глава відомства Олексій Павленко на брифінгу, присвяченому продовольчій безпеці країни, в понеділок.

«У нас є спільні очікування скорочення виробництва на 5,5%, але через рівень доходів населення скорочується і споживання молочних продуктів. І якщо подивитися на цифри, ми бачимо скорочення споживання молока приблизно на 6%», – сказав міністр, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

Павленко додав, що міністерство працює з зовнішніми ринками для компенсації скорочення обсягів експорту молока, пов'язаного з втратою російського ринку. «Зокрема працюємо і з країнами ЄС, щоб відкрити ринки і відповідати стандартам якості», – сказав О. Павленко.

Водночас директор департаменту продовольства Міністерства аграрної політики і продовольства Дмитро Шульмейстер повідомив, що В Україні до кінця 2015 року очікується підвищення цін на хліб в межах 5%, сезонне зростання цін на всю молочну продукцію складе до 5%, на яйця – 5-7%.

Очільник відомства Олексій Павленко, в свою чергу, додав, що зростання цін на соціально значимі сорти хліба не очікується у зв'язку з падінням цін на пшеницю на світових ринках.

«Щодо хліба ми не бачимо підстав для зростання цін на соціальні сорти», – сказав він.

За словами міністра, очікується також стабільна ситуація на ринку соняшникової олії, у той час як ціни на цукор можуть зрости.

«Але це більше психологічний фактор. Ми плануємо з цим працювати... Наявного цукру та цукру, який буде вироблено, буде достатньо», – додав міністр.

За словами Павленка, Україна скоротила споживання хліба в поточному році на 6%, тому що «в раціоні з'являється велика частка м'яса, овочів, молока».

Міністр додав, що за всіма видами продовольчої продукції Україна самодостатня, а за деякими виробляє більше, ніж споживає. «Ми у 2,5 раза виробляємо більше, ніж споживаємо», – додав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук