В Instagram виклали знятий у Львові мінісеріал про єврейську дівчину, яка загинула в концтаборі

Події Голокосту відбуваються в Угорщині, однак зйомки велися на вулицях Львова

КультураОрися Шиян, 3 травня21730
Історію всієї Європи відзняли на старовинних вулицях Львова

У соцмережі Instagram запустили проект, що у форматі stories розповідає про історію 13-річної єврейської дівчинки, яка загинула під час Голокосту. Відео знімали у Львові на основі записів реальної дівчини з Угорщини Єви Гейман. Вона у 1944 році загинула в Освенцимі, а до цього записувала всі події у щоденник, який пізніше віднайшла її мама і опублікувала.

Автори проекту – ізраїльський бізнесмен Маті Кохаві і його дочка Майя. Вони власним коштом проспонсорували зйомки, які відбувалися у Львові. Історію єврейської дівчинки оформили в 70 коротких відеороликів, так званих stories у соцмережі Instagram. Їх опублікували напередодні Дня пам'яті Голокосту, який в Ізраїлі відзначається 2 травня.

«Пам’ять про Голокост за межами Ізраїлю зникає. Ми подумали: а зробімо щось справді вибухове. Ми знайшли щоденник і сказали: Припустімо, що замість ручки і паперу Єва мала смартфон і документувала, що з нею відбувається. Так ми перенесли смартфон у 1944 рік», – цитує автора проекту американське видання The New York Times.

На відео – життя Єви Гейман до німецької окупації, перебування в гетто та дорога до концтабору, в якому її життя обірвалося. Оповідь ведеться англійською мовою з субтитрами на івриті.

Зйомки в Україні тривали близько трьох тижнів, участь у мінісеріалі взяли близько 400 людей. У Львові зйомки охопили вулиці Театральну, Вірменську, Ставропігійську, Друкарську, Івана Франка, Городоцьку, Князя Романа, Стрийський парк та парк Івана Франка. Акторів перевдягали у форму німецьких солдатів, щоб відтворити часи фашистської окупації.

Виконавча продюсерка Яна Картун та лінійна продюсерка Тоня Патраманська розповіли «Прямому» про деталі зйомок: «В нас було дві системи фільмування проекту. Перша – це телефон, щоб розуміти, як це виглядатиме. Також знімали на більш якісну камеру, але вона теж була вертикальна та з особливою конструкцією. В деяких епізодах акторка знімала сама себе без додаткових девайсів».

На спеціальний акаунт @eva.stories в Instagram вже підписалися 1,3 млн користувачів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук