В ЛМР планують цьогоріч завершити погодження та здійснити закупівлі для побудови крематорію

В ЛМР планують цьогоріч завершити погодження та здійснити закупівлі для побудови крематорію
фото walking.kyiv.ua
Київський крематорій - один із трьох чинних в Україні

Цього року в ЛМР планують отримати відповідні погодження та здійснити необхідні закупівлі для побудови в місті крематорію. За словами міського голови Львова Андрія Садового, ще минулого року в мерії Львова почали вивчати питання будівництва крематорію. Робота в цьому напрямку триває і її планують завершити цьогоріч. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.

«Ми займаємось питанням побудови крематорію. У цьому році ми плануємо всі відповідні закупівлі. Тут була тривала моральна дискусія. Ми збирали раду єпископів, і всі сказали, що готові. Ми почали цю роботу ще в минулому році, просто для будівництва необхідно зібрати багато дозволів та погоджень. Робота триває, і в цьому році буде завершена», – зазначив Андрій Садовий.

За його словами, вже є напрацьований чіткий протокол поховань, який доведений до комунальних служб, які цим займаються.

«Мають бути елементи індивідуального захисту, померлих мають ізолювати, а поховання має відбуватись у закритому режимі, відповідно, представники похоронних служб про це знають», – зазначив мер.

Нагадаємо, як раніше повідомляв ZAXID.NET, у Львівській міській раді було створено спеціальну робочу групу з питань будівництва крематорію. У квітні 2019 року львівська мерія заявила про потребу придбання земельної ділянки під нове міське кладовище. Пізніше між посадовцями ЛМР та представниками духовенства відбулася зустріч, на якій обговорили позицію релігійних громад щодо спорудження крематорію у Львові.

У червні 2019 року львів’янин Андрій Ходань зареєстрував на сайті місцевих петицій петицію «Про відкриття крематорію», яка зібрала необхідну кількість голосів. Проте депутати міськради не підтримали петицію про будівництво крематорію у Львові.

Загалом у Львові є більше 10 цвинтарів, з них чинними вважаються лише чотири. При цьому поховання дозволені лише на Голосківському кладовищі. На Янівському, Сихівському і Личаківському дозволено лише підхоронювати на вже існуючі ділянки. До слова, в Україні крематорії є у трьох містах — Одесі, Києві і Харкові. Понад половину померлих там кремують.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук