В ООН запропонували створити фонд допомоги ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС

Засновниця гуманітарного фонду Chernobyl Children International ірландка Аді Рошезвернулася до міжнародної спільноти із закликом організувати фінансову допомогу ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС. Про це вона заявила на спеціальному засіданні Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку, присвяченому 30 роковинам трагедії на ЧАЕС, повідомив «Голос Америки».

«Як і хоробрі герої Рятувальної служби Нью-Йорка під час трагедії 11 вересня, вони, ліквідатори наслідків Чорнобильської аварії, ці благородні і самовіддані люди, мають бути визнані і вшановані як герої, які врятували Європу та і взагалі увесь світ від ще більшої катастрофи. Тож мій найперший заклик до цієї Асамблеї у тому, що ці героїчні люди, ліквідатори, мають бути визнаними. І світ має започаткувати глобальний фонд, щоб переконатись, що їхні медичні та соціальні потреби повністю задоволені», – заявила Аді Роше.

Зазначимо, постійний представник України при ООН Володимир Єльченко порівняв масштаб катастрофи на ЧАЕС з Голодомором, Другою світовою війною і агресією РФ в Україні.

«Для сучасної історії України масштаби катастрофи можна порівняти тільки з Голодомором 33-го, Другою світовою війною та російською агресією і окупацією 2014-16 років», – сказав Єльченко на Генасамблеї ООН в Нью-Йорку.

Єльченко наголосив, що Україна змушена протистояти російській агресії і це впливає на ефективність подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а особливо трансформації укриття в екологічно безпечну систему.

«У цих складних умовах міжнародне співробітництво - критично необхідно. Роками ООН, ОБСЄ, ЄБРР та ЄС демонстрували їх незмінну відданість допомоги Україні, щоб відновити постраждалі території», – додав він.

Заступник генсека ООН закликав продовжити міжнародні зусилля для будівництва нового безпечного укриття, яке має принаймні на сто років надійно закрити зруйнований реактор.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук