В Україні скасують довічне ув’язнення для деяких категорій правопорушників

Парламент зробив перший крок для скасування довічного позбавлення волі особам, які не були організаторами чи виконавцями злочинів

В Україні скасують довічне ув’язнення для деяких категорій правопорушників

Верховна Рада має намір замінити довічне позбавлення волі більш м'яким покаранням.

За законопроект у першому читанні про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням (№2292), проголосували 239 народних депутатів, передає «Інтерфакс-Україна».

Законопроект пропонує внести до Кримінального, Кримінально-виконавчого та Кримінально-процесуального кодексів України зміни, відповідно до яких виключається можливість призначення покарання у вигляді довічного позбавлення волі особам, які звинувачуються в підготовці або замаху на злочин, а також співучасникам, які не є організаторами і виконавцями злочину.

Ця ініціатива пропонує, що стосовно засуджених до довічного позбавлення волі поширюються норми, згідно з якими передбачено умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміна частини покарання більш м'якою формою.

Законопроект пропонує, що заміна покарання у вигляді довічного позбавлення волі на покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк на підставі акта про помилування може бути здійснена після фактичного відбуття особою, яка засуджена до довічного позбавлення волі, не менше 15 років позбавлення волі. При цьому загальний термін відбування покарання у вигляді позбавлення волі не може перевищувати 25 років і подальшій заміні на більш м'яке покарання не підлягає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук