В Україні створять систему огорож і вогневого ураження на морях і узбережжях

СуспільствоОксана Руда, 23 жовтня 20152610

Кабінет міністрів України затвердив план першочергових заходів із облаштування державного кордону вздовж берегової лінії територіального моря України в межах Донецької, Запорізької, Херсонської і Миколаївської областей.

Відповідне розпорядження Кабміну № 1068-р від 13 жовтня 2015 року оприлюднено у п'ятницю, 23 жовтня, на сайті уряду.

Так, згідно з планом, Кабмін доручив Держприкордонслужбі до кінця 2015 року створити зону суцільного технічного та візуального спостереження на береговій лінії, а саме встановити нові пости технічного спостереження, провести ремонт і заміну радіолокаційних станцій.

Також Держприкордонслужба спільно з Міноборони та ДК «Укроборонпром» протягом 2015 року мають здійснити модернізацію кораблів, катерів і суден морської охорони Держприкордонслужби, встановити на них автоматизовані системи ідентифікації суден, замінити радіотехнічне обладнання на сучасне.

Держприкордонслужба спільно з Міноборони також має опрацювати питання застосування на морі безпілотних плавзасобів та можливості їх встановлення на кораблях, катерах і суднах забезпечення морської охорони Держприкордонслужби та військово-морських сил Збройних сил України.

Крім того, Кабмін доручив органам влади удосконалити порядок проведення заходів із реагування на виявлення загрози шляхом забезпечення постійної готовності до реагування на загрози наявними силами і засобами.

Уряд також доручив посилити режимні заходи щодо перебування і переміщення кораблів, катерів і суден у межах морських портів, якірних (рейдових) стоянкок.

У рамках виконання завдань територіальної оборони: Держприкордонслужба, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Херсонська облдержадміністрації мають до 15 жовтня 2015 року визначити обсяги завдань з облаштування берегової лінії та забезпечення її охорони і подати Кабінетові міністрів пропозиції щодо відведення земельних ділянок для розміщення об'єктів військової інфраструктури та виконання інженерних робіт із облаштування берегової лінії, розстановка сил і засобів.

У свою чергу Міноборони, МВС, Держприкордонслужба, а також Донецька, Запорізька, Миколаївська, Херсонська ОДА у жовтні – листопаді 2015 року мають провести інженерне та фортифікаційне облаштування берегової лінії з урахуванням можливостей дій резервів та чергових сил.

Крім того, Міноборони і МВС мають створити на напрямах можливої висадки морського десанту систему вогневого ураження та інженерних загороджень – як на морі, так і на узбережжі.

Також Кабмін доручив Міноборони і МВС удосконалити систему базування та інфраструктурного забезпечення кораблів та катерів морської охорони Держприкордонслужби в пунктах базування Бердянська, Генічеська, Маріуполя, Очакова, Скадовська, а також визначити перелік судноремонтних підприємств, незалежно від форми власності, які можуть проводити ремонтно-відновлювальні роботи на кораблях, катерах і суднах морської охорони Держприкордонслужби та військово-морських сил ЗС України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук