В Україні суд дозволив ФОПу не платити ЄСВ за місяці, коли він не отримував дохід

Фізичні особи-підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування, не мають сплачувати внесок

Кіровоградський окружний адміністративний суд став на бік фізичної особи-підприємця та дозволив їй не сплачувати податкові борги з єдиного соціального внеску (ЄСВ) за той період, упродовж якого цей ФОП не отримував дохід. Про це повідомив сайт LegalHub з посиланням на рішення суду.

Згідно з інформацією, ФОП подав до суду на Державну фіскальну службу, аби скасувати вимоги про сплату 15,82 тис. грн податкового боргу з ЄСВ. Суд став на бік підприємця та визнав вимоги ДФС є незаконними.

«Закон не містить застереження для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, стосовно сплати внеску незалежно від отримання доходу. Внесок нараховується виключно на визначену самостійно суму доходу і обмежений мінімумом і максимумом», — йдеться у рішенні суду.

Таким чином, суд постановив, що «у фізичної особи-підприємця, яка обрала спрощену систему оподаткування та не отримує дохіду (не провадить підприємницької діяльності), не виникає обов’язку сплачувати внесок у мінімальному розмірі».

До слова, 2016-го в Україні набули чинності нові правила сплати ЄСВ малими підприємцями ФОПами — цей збір треба було сплачувати постійно, навіть якщо підприємець не вів господарської діяльності (наприклад, працював сезонно). Наслідком цього стало масового закриття ФОПів по всій країні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук