В Україні ввели пільги для дітей учасників АТО і переселенців на здобуття вищої освіти

З 5 липня набув чинності Закон № 425-VIII щодо державної підтримки учасників АТО, їхніх дітей,дітей майданівців і переселенців для отримання професійно-технічної та вищої освіти. Про це повідомила Юрлига.

Законом встановлено, що держава забезпечує підтримку для отримання професійно-технічної та вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах до їх закінчення, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Пільги передбачені для осіб, визнаних учасниками бойових дій; їхніх дітей; дітей, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) в районі проведення АТО, бойових дій або збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих в районі проведення АТО, а також внаслідок захворювання, отриманого в період участі в АТО.

Такі ж пільги передбачені для дітей, один з батьків яких загинув під час Майдану або внаслідок поранення чи каліцтва, отриманих під час масових акцій громадянського протесту та для дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи.

Підтримка для отримання освіти за законом має надаватися у вигляді: повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів; пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти; соціальної стипендії.

Крім того передбачене безкоштовне забезпечення підручниками; безкоштовний доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних і комунальних навчальних закладах; безкоштовне проживання в гуртожитку тощо.

Порядок та умови надання державної цільової підтримки для отримання професійно-технічної та вищої освіти зазначеним категоріям громадян має визначити Кабінет Міністрів.

Згадуваний закон був прийнятий 14 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук