В Україні закривають кримінальні справи про незаконну вирубку лісу через помилку в новому законі

Суди декриміналізують справи, де завдана шкода складає менше 2 млн грн

СуспільствоЮрій Братюк, 5 квітня 20197362

Щонайменше 31 кримінальну справу про незаконну вирубку лісу закрили в Україні від початку 2019 року. Все через те, що наприкінці минулого року депутати ухвалили закон про посилення відповідальності за незаконну вирубку, у якому допустили помилку.

За повідомленням «Українського кризового медіа-центру», в ухваленому Верховною Радою законі міститься норма, якою кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу передбачають лише у випадку заподіяння суттєвої шкоди довкіллю, яка складає 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів.

За словами активістів, у законі помилково або зумисно замість неоподаткованого мінімуму в 17 грн врахували соціальну пільгу у розмірі 960 грн. Як наслідок, зараз декриміналізовані усі незаконні рубки, де завдана шкода складає менше 2 млн грн.

Вони зазначають, що надалі кількість закритих кримінальних справ буде лише зростати, що означає, що незаконні лісоруби уникнуть відповідальності за злочини.

«Недосконале рішення парламенту, яке мало на меті підвищити відповідальність за незаконну вирубку і контрабанду лісу, призвело до своєрідної амністії для «чорних» лісорубів. В поточних умовах за шкоду менш ніж на 2 млн грн передбачається лише адміністративний штраф. Потрібно терміново знайти технічне вирішення проблеми», — повідомили у центрі.

Активісти пропонують вирішити цю проблему, ухваливши уточнюючі закони про визначення розміру істотної шкоди довкіллю. Також там пропонують збільшити адміністративний штраф за першу вирубку у щонайменше 10 разів.

Раніше еко-активісти пояснювали, що у документі визначений термін «істотна шкода» – понад 2000 неоподаткованих мінімумів. А згідно до Податкового кодексу України, сума неоподаткованого мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги.

Отже, при кваліфікації «істотної шкоди» потрібно виходити не з неоподаткованого мінімуму в 17 грн, а з соціальної пільги, що станом на 1 січня 2019 року становить 960,5 грн. Таким чином, мінімально можливий поріг для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності згідно ч. 1 ст. 246 КК України з 1 січня 2019 року складатиме колосальну суму – близько 2 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук