Вартість української землі після зняття мораторію може становити 150 млрд грн, - експерт

Економіка17 червня 20115682

В разі, якщо буде запроваджена земельна реформа, згідно з якою землю можна буде продавати громадянам України, загальна сума коштів, які можна буде отримати від приватизації ділянок дорівнюватиме 150 млрд грн, заявив в ефірі телепрограми «Велика політика» 17 червня Президент українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса.

«Буквально недавно ми зробили дослідження про вартість земель в Україні у тому випадку, якщо буде скасовано мораторій. В даному випадку ситуація буде такою, що якщо дійсно буде дозволено тільки громадянам України (продавати земельні ділянки – ред.), тоді ціна на землю в Україні буде 5 тис. грн за гектар. Якщо ж буде дозволено юридичним особам українським, тоді відповідно ціна буде 12-13 тис. за гектар», - зазначив Алекс Ліссітса.

«Якщо ж ми помножимо нинішні 30 млн га землі, які, можливо, будуть приватизувати, на 5 тис грн, відповідно, ми отримаємо цифру, яка дорівнює, за великим рахунком, не мало не багато 150 млрд грн, тобто десь 25 млрд доларів. Це – ті гроші, які будуть внесені в землю», - додав він.

Водночас він наголосив, що приватизація землі іще не означає інвестицій як таких. Відповідаючи на запитання, якою буде ціна на землю в тому випадку, якщо земельна реформа дозволятиме продавати ділянки іноземцям, то ціна на українську землю буде поміж ціною на землю в Польщі і ціною в Росії.

Натомість голова СПУ Олександр Мороз в ефірі телепередачі висловився проти того, щоб перетворювати землю на товар, висловлюючи переконання, що в разі знаття мораторію на продаж землі Україна може частково перетворитися на «51-й штат США», частково – на російську губернію, частково – на власність арабського капіталу, тощо, причому під час виборів на кожній території голосуватимуть так, як скаже хазяїн.

Також Олександр Мороз зазначив, що разі дискусії про те, кому можна продавати земельні ділянки, в якості покупця потрібно розглядати не лише громадян України чи іноземців, а також і державу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук