Верховна Рада схвалила зміни до Конституції, спрямовані на членство України в ЄС і НАТО

Депутати прийняли президентський законопроект щодо змін до Конституції в першому читанні, друге читання заплановане на лютий 2019 року

СуспільствоВолодимир Пиріг, 22 листопада 20183912

Верховна Рада України попередньо схвалила президентський законопроект про внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і НАТО. Документ на пленарному засіданні парламенту в четвер, 22 листопада, підтримали 311 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту. Загалом під час голосування в залі парламенту зареєструвався 351 народний депутат.

Як повідомила агенція «Інтерфакс-Україна», під час голосування в сесійній залі був присутній ініціатор законопроекту – президент України Петро Порошенко. Перед голосуванням він зазначив, що в другому читанні і в цілому цей законопроект Верховна Рада зможе розглянути вже в лютому 2019 року.

Раніше в четвер свій висновок щодо цього законопроекту надав Конституційний суд, без якого неможливо попереднє затвердження проекту закону.

Законопроект передбачає, що у повноваженнях Верховної Ради буде «реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору [НАТО]».

Президент України стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство в ЄС і НАТО. А Кабінет міністрів, у свою чергу, повинен буде забезпечувати реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

При цьому в преамбулі до змін у Конституцію пропонується закріпити, що Верховна Рада підтверджує «європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України».

Крім того, запропонований законопроект виключить з перехідних положень Конституції норму про те, що «використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою».

У разі прийняття і проходження всіх необхідних процедур закон набуде чинності на наступний день після публікації.

Президент зареєстрував цей законопроект 3 вересня, а 20 вересня Верховна Рада направила його в Конституційний суд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук