Верховна Рада схвалила зміни до Конституції, спрямовані на членство України в ЄС і НАТО

Депутати прийняли президентський законопроект щодо змін до Конституції в першому читанні, друге читання заплановане на лютий 2019 року

Верховна Рада України попередньо схвалила президентський законопроект про внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і НАТО. Документ на пленарному засіданні парламенту в четвер, 22 листопада, підтримали 311 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту. Загалом під час голосування в залі парламенту зареєструвався 351 народний депутат.

Як повідомила агенція «Інтерфакс-Україна», під час голосування в сесійній залі був присутній ініціатор законопроекту – президент України Петро Порошенко. Перед голосуванням він зазначив, що в другому читанні і в цілому цей законопроект Верховна Рада зможе розглянути вже в лютому 2019 року.

Раніше в четвер свій висновок щодо цього законопроекту надав Конституційний суд, без якого неможливо попереднє затвердження проекту закону.

Законопроект передбачає, що у повноваженнях Верховної Ради буде «реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору [НАТО]».

Президент України стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство в ЄС і НАТО. А Кабінет міністрів, у свою чергу, повинен буде забезпечувати реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

При цьому в преамбулі до змін у Конституцію пропонується закріпити, що Верховна Рада підтверджує «європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України».

Крім того, запропонований законопроект виключить з перехідних положень Конституції норму про те, що «використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою».

У разі прийняття і проходження всіх необхідних процедур закон набуде чинності на наступний день після публікації.

Президент зареєстрував цей законопроект 3 вересня, а 20 вересня Верховна Рада направила його в Конституційний суд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук