Від дій РФ на морі поза анексією Криму Україна втратила ₴20,61 млрд

Кабаненко: Слабкість України на морі вже призвела до значних економічних втрат

Станом на початок 2018 року прямі втрати України від ворожих дій Росії на морі поза анексією Криму склали ₴20,61 млрд. Про це в інтерв'ю газеті «День» повідомив адмірал, експерт з питань безпеки та оборони Ігор Кабаненко.

За словами експерта, цієї суми було би досить для створення достатніх військово-морських потужностей, призначених для адекватного реагування на існуючі загрози на морі, а також для розв’язання нагальних житлових проблем військових моряків в Одесі, Миколаєві та інших базах і гарнізонах.

Він зазначив, що після подій у Криму Україна втратила Північно-Булганакське, Східно-Казантипське та Стрєлкове газові родовища в Азовському морі, Одеське, Голіцинське, Архангельське і Штормове - в Чорному. «Із Одеського газового родовища, яке розташоване в межах виключної (морської) економічної зони України і не має жодного стосунку до окупованого Кримського півострову, Росія за чотири роки викачала 3,857 млрд кубометрів газу. Якщо рахувати за закупівельними нетто-цінами «Нафтогазу України» (4,942 гривень за кубометр), то це 19,061 млрд грн прямих збитків України», - зазначив Кабаненко.

Також повідомляється, що через будівництво Кримського мосту Україна буде обмежена у портовій діяльності на Азовському морі. Під час участі в Міжнародній конференції з морської безпеки наприкінці 2017 року міністр інфраструктури України Володимир Омелян наголосив, що близько 50% морських суден, які були завантажені на терміналі «УкрТрансАгро» (порт Маріуполь) за 2016 маркетинговий рік, не відповідають запровадженим Росією габаритним обмеженням. Зростання вартості фрахту впливає на розподіл руху агропродукції, що експортується Україною в бік портів Чорного моря, і призводить до значного падіння ставок перевалки в портах Азовського моря, а також до зменшення завантаження зернових терміналів і портів Маріуполь та Бердянськ.

«Фактично збитки у втраті вантажопотоку та, як наслідок, недоотримані портових зборів у портах Маріуполь та Бердянськ, пов’язані з будівництвом Керченського мосту 2017 року, оцінюються: порт Бердянськ - втрата 448,7 тис. тонн вантажопотоку, недоотримання портових зборів - 5,6 млн грн, Маріупольський порт - 705 тис. тонн вантажопотоку, недоотримання портових зборів - 3,5 млн грн», - повідомив він і додав, що загалом будівництво Керченського мосту знизило вантажопотік Бердянського порту на 30%, Маріупольського — на 43%.

Нагадаємо, наприкінці грудня повідомлялося, що Україна готується подати у суд ООН меморандум про порушення Росією морського права. Зазначимо, що ще в травні 2017 року Арбітраж ООН з морського права визначив графік розгляду позову України проти Росії. Тоді повідомлялось, що Україна має подати документи в арбітраж до 19 лютого 2018 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук