<

«Він був солістом Паризької опери, але кинув усе і пішов на війну»

Пам'яті співака Василя Сліпака у Львові влаштують концерт

Головні новини Львова 08.12Марічка Крижанівська, 8 грудня 2016, 18:01 1617 2

До дня народження українського співака, соліста Паризької національної опери, вояка АТО Василя Сліпака 14 грудня у Львівській філармонії влаштують концерт пам'яті.

Тореадор, Фігаро, верховний жрець Рамфіс, Мефістофель, Дон Жуан ― у ці ролі українець Василь Сліпак втілювався десятки разів на найкращих сценах світу.

Львів'янин Василь Сліпак почав співати ще дитиною у хоровій капелі «Дударик», далі була Львівська консерваторія і широкий світ. Його бас-баритону аплодували у нью-йоркському Карнеґі-холі, у лондонському Королівському Ковент-Гардені, він став солістом Паризької національної опери. Та війна на Донбасі змінила усе. Артист змив сценічний грим і взяв у руки зброю.

У червні 2016-го у нього влучила фатальна куля снайпера.

Побратима згадує Андрій Кузик ― товариш Василя, з яким ще з дитинства разом співали у «Дударику».

«Він завжди був таким, який міг допомогти, відкрито, щиро відгукувався на чиєсь прохання. І пізніше ці пориви, цей поклик його привів на передову лінію і в один момент він не зміг поступити інакше. Він взяв кулемет і захищав своїх побратимів по зброї. Він ― герой сучасної України і на цьому прикладі повинне будуватися все подальше виховання наших наступних поколінь», ― поділився спогадами Андрій Кузик.

У пам'ять про Василя Сліпака 14 грудня влаштують концерт. Симфонічний оркестр Львівської філармонії і хорова капела «Дударик» виконають «Урочисту месу» Бетховена.

«Не мусять бути тільки реквієми, тільки молитви. Надто багато трагічних подій, особливо в останні 2 роки і тому «Урочиста меса» Бетховена повинна прославляти велич духа», ― розповів Володимир Сивохіп, генеральний директор Львівської філармонії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук