Влада боротиметься з посередниками, що накручують ціни на продукти?

Економіка12 лютого 20118

Міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк вважає, що міністерств має забезпечувати продуктову безпеку в країні. Про це він заявив 11 лютого під час шоу «Шустер Live».

За його словами, українські сільськогосподарські виробники здатні забезпечувати потреби громадян у всіх продуктах харчування, крім м’яса та екзотичних фруктів. При цьому підстав для постійного росту цін на продукти, як от на гречку до 28 грн. за 1 кг у Києві, немає.

Дефіцити продуктів і ажіотажні ціни на них утворюються, за словами Присяжнюка, тому, що немає узгодженого бачення виробників і держави, скільки яких продовольчих культур треба вирощувати, а логістика доходження продуктів до кінцевого споживача дуже довга і дорога. Він пообіцяв, що влада справиться із цими проблемами, і забезпечить продовольчу безпеку громадян.

Тим часом президент Центру економічного розвитку, кандидат економічних наук Олександр Пасхавер під час шоу зазначив, що посередники, які накручуюють ціни на продукти, не конкурують між собою. «У нас на всі товари йде бюрократична гра, ціни безперервно ростуть. Вся ця система – це монопольні ніші, кожен працює у своїй. Такі ніші виникають тільки тоді, коли їх підтримує влада».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук